Hokej

Toronto má nového manažera, přijde Kubina s Kaberlem o místo?

Ještě to není oficiální, ale pod smlouvou mezi Torontem a generálním manažerem Brianem Burkem už chybí pouze podpisy.

Na sobotu je naplánována tisková konference, kde majitelé hokejového Toronta před médii představí největší posilu za poslední roky – týmu se totiž ujme uznávaný Brian Burke. Do křesla usedne okamžitě a smlouvu by měl mít i na další čtyři roky.


Je to krok, který všichni v NHL čekali. Námluvy byly hodně dlouhé. O spojení třiapadesátiletého úspěšného manažera a tápajícího klubu se mluví více než rok. Když Burke nedávno sám odstoupil ze stejného postu v Anaheimu, bylo jen otázkou času, kdy se v Torontu objeví.


Cíle si Burke vytkl zcela jasně. V roce 2010 nebo 2011 chce dostat klub do play off a hrát v něm důstojnou roli, o čemž se v současnosti může fanouškům jen zdát. I proto si dal jasnou podmínku: do přestavby týmu mu nebude nikdo mluvit, veškerá rozhodnutí budou jen na něm a zodpovídat se bude jen finančnímu řediteli klubu. Rozhodně není pochyb o tom, že Burke může být s Torontem úspěšný.


Burke nemá rád Evropany, co bude s Kubinou a Kaberlem?


V Anaheimu se funkce ujal v červnu roku 2005 a během necelých dvou let dovedl Ducks k zisku Stanley Cupu. Tehdy vůbec neměl slitování s hvězdnými hráči. Vyhodil například Petra Sýkoru, Sergeje Fjodorova a neustále opakoval, že v obraně nechce žádného Evropana. Naopak přiváděl chlapíky jako Chris Pronger nebo Scott Niedermayer. Co se tedy teď stane s Pavlem Kubinou a Tomášem Kaberlem? Oba sice mají ve smlouvách klauzuli, že bez svého souhlasu nemohou být vyměněni, ale Burke by jistě našel způsob, jak se jich zbavit.

V roce 1999 také nikdo zpočátku nevěřil, že by dvojčata Sedinové mohli být draftováni najednou. Burke ale hodinu před začátkem draftu zuřivě vyjednával a s ostatními týmy měnil hráče, až se mu nakonec povedlo získat práva na druhého a třetího hráče draftu a do Vancouveru tehdy oba Sediny přivedl.

Toronto bude mít mimořádně dobře zaplacené vedení

Toronto bude mít po víkendu druhou nejdražší dvojici manažerů v NHL. Plat trenéra Rona Wilsona se odhaduje na 1,6 milionů dolarů za rok, Burke by mohl mít až 2,8 milionu. Více mají jen Lou Lamoriello a Brent Sutter v New Jersey.


Ron Wilson je jedním z nejúspěšnějších trenérů současné NHL a Brian Burke jedním z nejuznávanějších generálních manažerů. Toronto projde totální přestavbou a už na konci února, kdy v NHL končí přestupní období, by tým mohl vypadat úplně jinak než dnes. Fanoušci maple Leafs se mají na co těšit. Ale co Kubina s Tomášem Kaberlem?

tn.cz / Roman Jedlička
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události