Fotbal

Brückner prý na lavičce Rakouska vydrží alespoň do dubna

Bývalému kouči české reprezentace Karlu Brücknerovi podle listu Kurier nahrává to, že o jeho osudu má rozhodnout až nový předseda svazu.

Židle se pod Brücknerem začal povážlivě podlamovat po posledních nelichotivých výsledcích. Část rakouské veřejnosti i někteří odborníci si žádají jeho královsky placenou hlavu. Tito odpůrci se ale podle všeho dočkají odvolání českého kouče nejdříve v dubnu.

Brücknera zastínil Stickler

Rakouský fotbalový svaz (ÖFB) má totiž momentálně jinou prioritu, kterou je nalezení nového předsedy. Křeslo nejmocnějšího fotbalového funkcionáře v zemi se totiž uvolnilo po překvapivé demisi Friedricha Sticklera na začátku listopadu.


Předsednictvo svazu se sejde na zasedání 19. prosince a hlavním tématem má podle Kurieru být  jednání s členy volebního výboru o výběru nového předsedy. Termín pro zvolení příštího šéfa ÖFB byl prodloužen do konce února, uvedl Kurier.

Jednání proběhnou, ne však o odvolání

Do ústranní tak zmizely mnohdy ostré výpady proti českému trenérovi, který se svým týmem neuspěl ani v posledním přípravném zápase s Tureckem (2:4).


"O mém dalším působení u týmu budeme mluvit se zástupci ÖFB příští měsíc," řekl šedovlasý lodivod po listopadové porážce. Momentálně nemocí stižený Brückner by měl opravdu příští týden vyrazit do Vídně na pohovor s členy předsednictva. Při něm by ale neměla být na pořadu otázka jeho možného odvolání.

Derniéru by mohli obstarat Rumuné

Podle Kurieru je tomu tak kvůli opakovaným výrokům členů předsednictva v minulých týdnech, podle nichž bude případná změna trenéra řešena až po zvolení nového předsedy svazu.


Deník z toho vyvozuje, že Brückner bude určitě na lavičce rakouské reprezentace 18. února při přípravě proti Švédsku. Podle něj pak dostane ještě šanci udržet alespoň teoretickou naději na postup na MS v zápase proti Rumunsku, který čeká rakouský celek v Klagenfurtu. V případě neúspěchu by pak prý musel lavičku reprezentace opustit.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události