Fotbal

Gallas: Představitelé Chelsea jsou lháři!

William Gallas prožívá zřejmě nejhorší období v kariéře. Minulý týden přišel v Arsenalu o funkci kapitána. Teď se na něj chystají fanoušci Chelsea.

Ještě jako kapitán Arsenalu se Gallas ostře pustil do svých spoluhráčů, hlavně do útočníka Van Persieho. Za to přišel o kapitánskou pásku a v utkání na hřišti Manchesteru City bylo vidět, že to v kabině Arsenalu neklape. Gunners prohráli 0:3.


Až nečekaně symbolický moment pak přišel dílem náhody v zápase Ligy mistrů. Arsenal hostil kyjevské Dynamo a nemohl se před vlastním publikem dlouho prosadit. A když už míč z kopačky Van Persieho mířil do sítě, odrazil se nechtěně mimo tři tyče právě od nešťastníka Gallase, který mu stál v trajektorii na brankové čáře.


Francouzský obránce si určitě přeje, aby toto nervózní období už skončilo, ale to má tak trochu smůlu. Neustále se kolem něj něco děje. Anglický deník The Sun přetiskl část jeho autobiografie, kde se nelichotivě vyjadřuje o svém bývalém klubu Chelsea. Zrovna teď, kdy má Arsenal před sebou víkendový zápas právě s Chelsea na Stamford Bridge.

Hráč, který si dává úmyslně vlastní góly

Chelsea jsou lháři! To je titulek článku, který v Sunu vyšel. Je jasné, že fanoušci Chelsea budou na Gallase bučet a pískat. V textu se znovu píše o okolnostech odchodu Gallase z Chelsea v roce 2006. Jose Mourinho tehdy uvedl, že mu Gallas vyhrožoval. Prý si bude v zápasech úmyslně dávat vlastní góly, pokud mu šéfové klubu nedovolí odejít do Arsenalu.


"Tak to není. Oni úplně ignorovali pravdu. Pro ně jsem se prostě stal hráčem, který si bude schválně dávat vlastní góly,“ říká Gallas. "Nikdo se nezajímal o to, že jsem jim dal pět let svého života.“

Nikdy prý nevyhrožoval, že si bude dávat vlastní góly. Jeho verze zní, že když se ho Mourinho zeptal, proč už nechce hrát za Chelsea, tak mu odpověděl: "Když mě postavíte na hřiště – dobře. Ale když do zápasu nejdete celým srdcem, tak nejste úplně koncentrovaný a riskujete, že budete dělat chyby, které normálně neděláte. Může se stát, že dostanete gól a hloupě prohrajete zápas.“


Sami si udělejte vlastní názor, jestli těmito slovy Gallas vyvrátil podezření, že vlastními góly vyhrožoval, nebo ho tak trochu potvrdil.

Přímý přenos na NOVA Sport

Jak fanoušci Chelsea svého bývalého hráče přijmou, můžete vidět i vy. Přímý přenos utkání Chelsea vs.  Arsenal můžete sledovat v neděli, od 16:55 na stanici NOVA Sport.

tn.cz / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události