Fotbal

"Pippo" Inzaghi: Muž zrozen na hranici ofsajdu

VIDEO: Nejlepší střelec v evropských pohárech Filippo Inzaghi je gólovým virtuosem, který se umí tzv. nachomýtnout.

Italský útočník AC Milán Filippo Inzaghi není ani závratně rychlý a rozhodně se nedá říct, že je kdovíjakým míčovým ekvilibristou. Disponuje však něčím, co by mu mohli závidět forvardi, kteří zvládnou uběhnout stovku za deset sekund nebo ti největší fotbaloví žongléři. Má něco, čemu se lidově říká čich na góly. A čím důležitější zápas, tím se Inzaghiho šestý smysl zvýrazňuje. Naposledy prokázal svůj vražedný instinkt v zápasu Poháru UEFA na hřišti anglického Porstmouthu.

Nejdřív se zastřeloval, pak udeřil

V prvních dvou případech mu to sice nevyšlo. Nejdřív trefil tyč, když se k němu dostal míč po přímém kopu Ševčenka a poté otřel o břevno svůj téměř dokonalý oblouček v pokusu o překonání brankáře Portsmouthu. Domácí potrestali svého soupeře rychlými góly Kaboula a Kanua ve druhé půli.

Když Inzaghi poté trefil znovu brankovou konstrukci, tak už to vypadalo, že svoji výjimečnou schopnost ztratil. Sedm minut před koncem ho zastoupil geniálně Ronaldinho, když vykouzlil přímý kop z říše snů. V 92. minutě si Italové opět uvědomili, jak je důležité míti Filippa, který vyrovnal a s 65. góly předběhl nejlepšího kanonýra v evropských pohárech Raula z Realu Madrid.

Simulant, který střílí góly jako na běžícím pásu

Podle jisté statistiky "Pippo“ či "Superpippo“, jak se Filippovi Inzaghimu přezdívá, stráví 31 procent svého času na hřišti zuřivým gestikulováním, 24 procent v ofsajdové pozici, 19 procent stráví svíjením se na zemi, když se pokouší vymodlit žlutou kartu, 14 procent modlením se k Bohu a ve zbývajících 12 procentech dělá svoji oblíbenou činnost, střílí góly a nejčastěji z pozice tzv. "za bukem“.

Cruyff: Neumí hrát fotbal, ale vždy je ve správný čas na pravém místě

Inzaghiho jedinečnou schopnost hrát za zády obránců dokonale vystihnul trenér Sir Alex Ferguson. "Filippo Inzaghi byl zrozen na hranici ofsajdové pozice,“ řekl o pětatřicetiletém italském kanonýrovi slavný trenér Manchesteru United.

Podívejte se, co všechno dokáže Filippo Inzaghi:

Bonmot nizozemského internacionála Johana Cruyff byl sice méně vznešený, ale podstatu věci také vystihnul. "On vůbec neumí hrát fotbal, ale vždy je ve správný čas, na pravém místě,“ řekl bývalý trenér amsterodamského Ajaxu o "nefotbalistovi", který nastřílel už 250 gólů v klubech a 25 branek v národním týmu.

Jaromír Vlček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události