Hokej

Gólman Milan Řehoř debutoval v extralize omylem

Velmi netradiční vstup do extraligy včera zažil brankář prvoligové Dukly Jihlava Milan Řehoř. A byl úspěšný. Třinci v nájezdech vychytal proti Znojmu bod navíc.

Extraligový Třinec si ho vypůjčil na utkání ve Znojmě jako náhradu za nemocného Romana Čechmánka, ale ani sám hráč nevěřil, že se během zápasu opravdu dostane do branky. Jenomže se stalo. „Martin Vojtek přišel po prodloužení na střídačku a z legrace řekl, že je unavený,“ popisuje nezvyklý vstup do extraligového kolotoče Řehoř, který přiznal, že se v brance skutečně ocitl omylem.


Sám prý do poslední chvíle nevěřil, že ho trenéři opravdu posílají na led. „Pořád jsem čekal, že mě zavolají zpátky, ale nestalo se to,“ dodává. Čtyřiadvacetiletý gólman, který sice v minulé sezoně dělal v několika zápasech dvojku ve Znojmě, si tak konečně odbyl svou extraligovou premiéru.


A v nájezdech byl úspěšný. „Prvního hráče dobře vybruslil a druhého dokázal vychytat,“ chválil svého svěřence trenér jihlavských brankářů Petr Jaroš. Řehoř, který podle statistik patří mezi nejlepší brankáře 1. ligy, podle něj má na to chytat extraligu pravidelně. „Milan se hodně zlepšil, maká na sobě a šanci by si zasloužil,“ tvrdí Jaroš.


A Řehoř? „Každý chce chytat co nejvýš, ale pro mě je teď důležité, abych stejně zachytal i v sobotu ve své Dukle.“

Dušan Vrbecký, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události