Fotbal

Brankář nároďáku Zítka přišel o zuby a spadl zdravotníkům z nosítek

Brankář Anderlechtu a národního týmu Daniel Zítka nedochytal předehrávku belgické ligy, ve které Anderlecht zvítězil na hřišti Denderu 2:0.

Zápas byl v té době už dávno rozhodnutý. Běžela 88. minuta a třiaticetiletý český brankář spadl po tvrdém střetu s protihráčem k zemi.


"Byl tam centr do šestnáctky, šel jsem do souboje s protihráčem a snažil se míč vyboxovat. Jak jsem byl nad ním, tak mě trefil do pusy. Po té ráně jsem padal dozadu, přičemž jsem si zřejmě sám způsobil zranění nohy. Někdo mi říkal, že mi jí snad přisedl spoluhráč, ale řekl bych, že jsem si to přivodil sám. Prostě jsem ztratil rovnováhu a pád jsem nekontroloval," popisoval okamžik zkušený brankář, který si svůj kalich hořkosti vypil až do dna během transportu do sanitky. Jeden ze zdravotníků totiž ještě na hřišti zratil balanc a český brankář se poroučel k zemi podruhé.Tentokrát se naštěstí nic nestalo. Zdravotníci znovu naložili Zítku na nosítka a odběhli ze hřiště.

Zlomenina lýtkové kosti, pohmožděný kotník a vyražené zuby, to vše stál Zítku páteční zápas

Zíka má zlomenou lýtkovou kost a těžký výron v kotníku. Při ráně od protihráče, který Zítku udeřil hlavou do brady, přišel reprezentační brankář také o dva zuby. "No zuby nemám, ale se vším musím počkat až na pondělí, kdy jdu na echografii, pak se uvidí. To lýtko prý není podle doktorů velký problém, ale uvidíme, v jakém stavu bude kotník," upřesňoval Zítka. Podle nejnovějších zpráv z Belgie ale bude zlomená lýtková kost muset být v sádře šest týdnů.
Zatím tedy neví, jak dlouho by mohl Anderlechtu chybět. "Těžko říct, musíme počkat na pondělí, pak budu dělat prognózy nebo nějaká prohlášení. Doktoři mi podle toho nastaví léčbu," uvedla reprezentační dvojka.

Rada: Je to velká smůla

Zkušený brankář mluvil už také s reprezentačním trenérem Petrem Radou, kterého zpráva o jeho zranění rozladila. "Když se Dan vrátil z nemocnice, tak mi hned volal. Je to velká smůla a pochopitelně nic příjemného,“ řekl Rada. "Snad se v pondělí nepotvrdí podezření na přetržený vaz, to by bylo špatné. Takhle léčbu v Anderlechtu odhadují na šest až osm týdnů, což by znamenalo, že Dan by mohl být v lednu v pořádku. V případě horší varianty by ho čekala operace a delší rekonvalescence," dodal český kouč.


Havířovský rodák Zítka působí v bruselském klubu od roku 2002 a loni se dočkal svého prvního startu za národní tým. Zatím ve třech duelech v reprezentačním dresu ještě nedostal gól, naposledy před deseti dny úspěšně nahradil zraněného Petra Čecha v kvalifikačním duelu v San Marinu.

jvl, Mediafax / tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události