Sport

Bouřňák

Bouřňák
Zdroj: Oficiální zdroj

Bouřňák - Krušné Hory

Krušnohorský Bouřňák je domovským kopcem Teplic, ale velmi rychle dostupným je i z Prahy. Sjezdovky stékají z vrcholu především severovýchodním a jižním směrem a překvapí svým solidním sklonem. V jeho okolí se rozléhá nedoceněný běžecký ráj.


Život lyžařského areálu v obci Mikulov je spojen s teplickým lyžařským oddílem Lokomotiva, jehož kořeny vedou až do 19. století, kdy se v Krušných horách objevily první lyže. Až do padesátých let vládly aktivity běžecké, poté se oddíl angažoval v závodním lyžování sjezdovém a vznikly první tratě na Bouřnáku. Sportovní duch sjezdovek převažuje i dnes hlavní tratí je třičtvrtěkilometrový černý slalomák, lesním průsekem vedou souběžně dvě červené.


Na jižní straně Bouřňáku se vine další zhruba kilometrová červená, která nese jméno Hrobská. Nikoliv podle svých parametrů, ale podle jména obce v údolí. Mírnou modrou je dlouhatánská (2,5kilometrová!) trať vedoucí po úbočí z vrcholu do Mikulova a ještě kratší dětský vlek poblíž parkoviště (tzv. údolíčko). Bouřňák je jedním ze středisek, které se dosud brání sedačkovým lanovkám, a proto oba svahy křižují jen vleky kotvy a pomy. Ve špičkách sezony mohou být fronty, ale sjezdovky díky tomu zůstanou prostorné.


Běžecké tratě se koncentrují kolem Nového Města v Krušných horách, kde je start okruhů závodních (homologovaných) i turistických. Po nově zbudované Krušnohorské magistrále je možné doběhnout romantickou krajinou přes Cínovec až na Komáří vížku.


Údaje:

Začátek: 15.12.2009
Konec: 30.3.2010
Nadmořská výška 589 - 869
Kapacita osob za hod: 2940
Vlek: 5
Sedačka: 0
Kabinka: 0
Celkem sjezdovek: 6
Modré m: 0
Červené m: 5821
Černé m: 700
Oficiální web: www.scbournak.cz


Skipasy:

Dospělí 1 den v Kč: 380
Děti 1 den v Kč: 200
Dospělí 5 dní v Kč: 1 200
Děti 5 dní v Kč: 700

tn.cz/kar
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události