Tenis

Legenda Sampras táhne na Prahu. Koukněte na přílet do Bratislavy

Je to splněný sen českých tenisových fandů - v pondělí uvidí na vlastní oči legendárního Peta Samprase. V Praze si zahraje s Radkem Štěpánkem.

Tenisový král ve výslužbě se na kurtech v Česku předvede vůbec poprvé. Pokladna v O2 aréně hlasí, že zbývá posledních 7 lístků za 290 korun do čtvrtého patra haly.

Pokud chcete na Samprase, bude to drahé

Kdo se s takovou dálkou od hvězdně obsazeného kurtu nespokojí, nebo na něj levné lístky nezbudou, nemusí si ještě zoufat. V O2 aréně jsou volná místa v tzv. klubovém patře. Pro ty, kteří nejsou členy klubu, existuje možnost klubovou sedačku si pronajmout.


Taková návštěva tenisové exhibice se však rázem prodraží, počítejte s útratou přes čtyři tisíce korun. Výsledná cena je tvořena součtem 590 korun za lístek plus 1000 korun za povinné klubové občerstvení plus 2500 za jednorázový pronájem místa v klubu.Slovákům se zdál Samprasův zápas předražený

Na vysokou cenu vstupenek si stěžovali milovníci tenisu na Slovensku. Lístek na sobotní bvratislavský zápas Samprase s domácím tenistou Hrbatým stál od 1900 slovenských korun. Slovenští pořádatelé B&D Agency a BM Production vysvětlovali, že je to tím, že na Slovensku se do Incheba Expo arény vejde pouze 3000 hostů, zatímco do O2 arény je to 18 000 prodaných lístků. Proto je to v Praze o poznání levnější.

Tenisová charita v Praze

Charitativní tenisovou akci v Praze pořádá Česká sportovní agentura. Ta přiznala, že pozvání Samprase bylo drahé. Přišlo ji na zhruba čtyři miliony korun. Část výtežku z tenisového zápolení Samprase se Štěpánkem poputuje na dětskou rehabilitační kliniku v Praze-Motole. Sampras se setká také s prezidentem Václavem Klausem.


Americký tenista si s pořadalskou agenturou vyjednal masérské lehátko, které chce mít přímo v hotelovém pokoji. Maséra si přiveze vlastního. Po Praze se tenisová hvězda bude pohybovat v luxusní hybridní limuzíně Lexus LS 600h L. Také toto vozidlo je vybaveno masážní sedačkou, protože Sampras za své kariéry trpěl vleklými potížemi se zády.

Sampras versus Štěpánek: Oba slibují velkou podívanou

Sedmatřicetiletý Pete Sampras přezdívaný Pistolník ("Pistol Pete") je dodnes nejúspěšnějším tenistou všech dob. Je sedminásobným vítězem Wimbledonu a pětinásobným vítězem US Open. Dvakrát vyhrál grandslam Australian Open a Davis Cup. Pětkrát zvítězil na Turnaji mistrů. Na první příčce svétového tenisového žebříčku se držel 286 týdnů. V roce 2003 ukončil kariéru a od roku 2006 předvádí své umění na turnajích veteránů a na mnoha charitativních utkáních.


Radek Štěpánek se zatím nejlépe v žebříčku ATP umístil na 8. příčce. V současnosti zaujímá 15. místo na světě. K jeho největším úspěchům patří mimo jiné prvenství na turnajích ATP v roce 2006 v Rotterdamu a 2007 v Los Angeles.


moc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události