Sport

Černý Důl

Černý Důl
Zdroj: Oficiální zdroj

Černý Důl - Krkonoše

Známá krkonošská střediska jsou na hranici svých kapacitních možností. Stávající sjezdovky už více lyžařů nepojmou a výstavbě nových tratí brání ochrana přírody v srdci národního parku. Na krkonošské periferii však taková přísná omezení neplatí a lyžařům se tu daří.


Na dohled od Vrchlabí před třemi lety vzniklo středisko s dostatečně širokými svahy a letos již dvěma sedačkovými lanovkami Černý Důl. Zatímco západní stráň Černé hory je opatrována národním parkem a pro lyžaře zůstává tabu, jižní svahy tisícimetrového Špičáku ochranné pásmo míjí. Široká horská louka s třísetmetrovým převýšením a několikerým stromořadím po spádnici, proto může nést dvě sedačkové lanovky a dva vleky s pěti zasněžovanými sjezdovkami. Šíře sjezdovek je největším magnetem střediska, své oblouky tu vykrojí i náročnější jezdec.


Startuje se prakticky přímo z Černého Dolu, neboť (bezplatné) parkoviště leží jen sto metrů od zdejšího náměstí. Lyžařskou nabídku završuje dětský vlek, k dispozici je moderní bufet alpského typu. Nejvyšší bod střediska se pyšní nevšedním pohledem na Krkonoše a celé podhůří, přičemž na jedné straně dominuje Žalý, na druhé Černá hora.


Údaje:

Začátek: 1.12.2009
Konec: 1.4.2010
Nadmořská výška 600 - 1001
Kapacita osob za hod: 6000
Vlek: 6
Sedačka: 2
Kabinka: 0
Celkem sjezdovek: 6
Modré m: 4900
Červené m: 4000
Černé m: 0
Oficiální web: www.hory-krkonose.cz


Skipasy:

Dospělí 1 den v Kč: 550
Děti 1 den v Kč: 280
Dospělí 5 dní v Kč: 2 450
Děti 5 dní v Kč: 1 690


tn.cz/kar
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události