Souboj nováčků v Premier League neměl vítěze

Zdroj: oficiální zdroj

V duelu Stoke City - Hull stříleli góly útočníci z Jamajky. Bolton deklasoval Sunderland. Wigan znovu vyhrál doma.

V souboji dvou nováčků Stoke City hostil Hull a byl k vidění opatrný fotbal, při kterém se oba týmy především soustředily na obranu. Domácí Hrnčíři měli po celou první půli územní převahu, ale v koncovce byli bezzubí. Naopak Hull z ojedinělé šance těsně před odchodem do kabin otevřel skóre. Jamajčan Marlon King parádní střelou z otočky vymetl pavučinu v domácí brance.

Po změně stran vybojoval a vyrovnal z pokutového kopu další jamajský útočník, ovšem v dresu Stoke City, Ricardo Fuller. Penalta byla ale minimálně sporná. Utkání tak nakonec skončilo nerozhodně 1:1. Tygři z Hullu sice už šest kol nevyhráli, ale v tabulce se stále drží na fantastické šesté příčce. Stoke se nachází v jejím klidném středu.

Bolton deklasoval venku Sunderland

Sunderland vedl nad Boltonem od 11. minutě po trefě francouzského kanonýra Djibrila Cissého, ale z vedení se radoval jen sedm minut. Za Wanderers vyrovnával Taylor a vzápětí vstřelil druhý gól hostí Cahill. Do poločasu ještě zvýšil vedení Boltonu švédský kanonýr Elmander a stejný hráč přidal další trefu po přestávce a rozhodl o osudu utkání.

West Bromwich Albion bez Romana Bednáře v základní sestavě otevřel na hřišti Wiganu po přestávce skóre brankou Millera, jenže v dresu domácích potvrdil skvělou formu Henri Camara a za čtvrt hodiny vyrovnal. Senegalský útočník totiž svým gólem proti Evertonu v minulém kole zajistil Wiganu tři body, tentokrát ale musel ještě přidat jeden zásah do černého Emmerson Boyce.

Ve dvou zápasech se diváci gólu nedočkali. Bezgólovou remízou skončily zápasy Aston Villa - Fulham a Middlesbrough - Newcastle.