Sport

Rokytnice nad Jizerou

Rokytnice nad Jizerou
Zdroj: Oficiální zdroj

Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše

Mezi velkou krknošskou "pětkou" v předešlých letech Rokytnice n. Jizerou poněkud ztrácela reputaci: žádné nové lanovky, různí provozovatelé se svými jízdenkami, o umělém sněhu nemluvě. Ani zprávy o krachu městské pokladny pověsti střediska nepřidaly. Od loňska o sobě dávají Rokytničtí opět vědět v lepším světlě: představili společný skipas pro celý region, letos staví novou přibližovací 4sedačku a na Lysou horu konečně smějí snowboardisté.


O takových parametrech, jako má Lysá hora, si mohou nechat v jiných českých areálech jen zdát: víc než 600m převýšení, sklonu svahu navíc umožňuje plnohodnotný slalomák i výletní modrou sjezdovku v délkách dvou až tří kilometrů. Lesní průseky sjezdovek jsou nadprůměrně široké a upravované nejmodernějšími stroji. Na všechny tratě dosáhne expresní 4sedačka, zpřístupňující jednu z nejvyšších "lyžařských" kót u nás 1 320 m n. m. To vše trochu kazí jen jihozápadní orientace svahu, z něhož na jaře odchází sníh nejdříve.


I to je však v době všudypřítomného zasněžování nedostatek relativní. Kromě toho má areál na Lysé hoře ještě jedno specifikum, a tím je první zóna národního parku, do níž vjíždí lanovka pár set metrů pod vrcholem. Toto soužití znamená přísný režim s nejnižší "nutnou" sněhovou vrstvou i absolutní veto pro jakékoliv zásahy do krajiny včetně umělého sněhu. V okolí městečka je další dvacítka vleků vesměs kratších či přímo dětských, ale pro pohodové rodinné odpoledne jako stvořených.


Velmi slušný svah s téměř 400m převýšením a ideálním carvignovým sklonem i šíří se upravuje na Studenově, neláká však na pohodlnou x-sedačku, ale jen na trojici starších vleků. Prozatím. V nejnižších partiích Studenova se to hemží cvičnými loukami, podobně jako na jižním okraji města v areálu Modrá Hvězda a Sachrovka.

 

Údaje:

Začátek: 19.12.2009
Konec: 14.3.2010
Nadmořská výška 630 - 1312
Kapacita osob za hod: 14030
Vlek: 22
Sedačka: 1
Kabinka: 0
Celkem sjezdovek: 15
Modré m: 6100
Červené m: 1100
Černé m: 0
Oficiální web: www.rokytnice.com


Skipasy:

Dospělí 1 den v Kč: 590
Děti 1 den v Kč: 470
Dospělí 5 dní v Kč: 2 640
Děti 5 dní v Kč: 2 110


tn.cz/kar
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události