Fotbal

Utkání Liberce s Brnem skončilo bez branek

Zápas ovlivnilo brzké vyloučení domácího Keriče, který nezvládl své emoce a strčil do Marka Střeštíka.

Liberečtí fotbalisté před zápasem vyhlašovali, že doma již ztrácet body nebudou. V sobotu odpoledne ale nedokázali vstřelit branku a museli se tak spokojit pouze s jedním bodem za bezbrankovou remízu.

Kerič zbytečně oslabil svůj tým

Utkání začalo větší aktivitou libereckých fotbalistů, kteří evidentně chtěli dát první branku. To se mohlo povést již ve 12. minutě, kdy krásnou Keričovu přihrávku nedokázal do branky usměrnit Blažek ani Papoušek. O tři minuty později to na trávníku zajiskřilo. Hostující Marek Střeštík fauloval chorvatského útočníka Keriče, který si to nenechal líbit a v přerušené hře do Střeštíka strčil. Brněnský fotbalista se ochotně skácel k zemi a rozhodčímu nezbylo nic jiného, než vytasit červenou kartu.Větší aktivita Liberci tři body nepřinesla

Liberec byl ale i v 10 mužích na hřišti lepším týmem. Liberecký Frejlach se krásně uvolnil na útočné polovině a předložil do volného prostoru Papouškovi, jehož přízemní střela z 22 metrů ale minula pravou tyč brněnské branky. Ve 39. minutě se do první vážnější příležitosti dostali hosté, ale Vrána v dobré příležitosti překopl brněnskou branku. Těsně před koncem poločasu mohl skórovat Liberec, ale Nezmar mířil zblízka nad.


Druhé půle začala opatrnou hrou na obou stranách. Obrovskou šanci měl liberecký Smetana, ale ani jeho hlavička nerozvlnila síť za Lejsalem. Když se neprosadil ani Papoušek po trestném kopu, ani Lira střelou levačkou, tak zápas skončil bez branek. To může mrzet hlavně domácí hráče, kteří byli celý zápas nebezpečnějším týmem. Sypat popel na hlavu si bude hlavně Kerič, který školáckou chybou oslabil svůj tým a nepotěšil tak nejslabší návštěvu sezony.

Slovan Liberec - 1. FC Brno 0:0

Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Moudrý. ŽK: Frejlach, Smetana - Lejsal, Švejnoha, Střeštík, Mareček. ČK: 15. Kerič (Liberec). Diváci: 2500.

Sestavy:
Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Košťál, Janů - Kerič, Bílek, Frejlach, Papoušek (90. Dort) - Nezmar (61. Smetana), Blažek (79. Dittrich). Trenér: Škorpil.
Brno: Lejsal - Švejnoha, Trousil, Dvorník, Čoupek - Kalivoda (70. Lira), Mareček, Polách, Střeštík (86. Baláž) - Došek, Vrána (57. Heinz). Trenér: Křeček.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události