Sport

Lipno-Kramolín

Lipno-Kramolín
Zdroj: Oficiální zdroj

Lipno-Kramolín- Šumava

Již se ví, že lipenské jezero neláká jen letní rekreací, ale má i lyžařské centrum - orientované na rodiny, jejichž pohodlí je vše přizpůsobeno. Přímo u hlavní silnice na Vyšší Brod se v centru obce Lipno nachází stanice dvousedačkové lanovky Lipno Express, která je páteří lyžařského areálu. Velmi pohodlně a rychle se tak dostanete na vrchol Kramolínu (900 m n.m.), odkud se po odvráceném svahu rozbíhají sjezdovky výmluvných názvů Střecha, Světluška I a II, Školní a Promenádní.


Na tomto strategickém místě se setkávají všechny vleky s lanovkou, která pak pokračuje dolů ke své druhé nástupní stanici poblíž vleků. Lyžařským střediskem vedou tři modré a tři červené sjezdovky, z nichž jedné by možná více slušelo označení černá. Nejdelší je návratová Jezerní sjezdovka.


Na špičkové úrovni je speciální výukové hřiště u dolní stanice lanovky - dětský park. Až vás lyžování dosyta znaví, můžete vyzkoušet třeba snowtubing nebo zajít relaxovat do vodního světa. Lyžařskou nabídku totiž doplňuje akvapark. Ve všední dny si můžete být téměř jisti, že nebudete stát ve frontách u vleků namísto příjemného lyžování.


Údaje:

Začátek: 19.12.2009
Konec: 14.3.2010
Nadmořská výška 730 - 900
Kapacita osob za hod: 4300
Vlek: 4
Sedačka: 1
Kabinka: 0
Celkem sjezdovek: 4
Modré m: 680
Červené m: 380
Černé m: 0
Oficiální web: www.lipnoservis.cz

Skipasy:

Dospělí 1 den v Kč: 490
Děti 1 den v Kč: 340
Dospělí 5 dní v Kč: 2 130
Děti 5 dní v Kč: 1 490


tn.cz/kar
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události