Fotbal

Ujfaluši: Fotbal je ve Španělsku mnohem zábavnější

Český fotbalový obránce Tomáš Ujfaluši už si za půl roku ve španělském Atlétiku Madrid zvykl na život v novém prostředí.

Třicetiletý Ujfaluši odešel do Atlétika letos v létě z italské Fiorentiny a za půl roku už se cítí v Madridu skvěle. "Je to dobré, naučil jsem se jazyk, už rozumím všemu," uvedl Ujfaluši, který si pochvaluje také fotbalovou stránku svého působení ve Španělsku.


"V kádru se Sergiem Aguerem, Diego Forlanem a Maxi Rodriguezem máme velkou sílu a schopnost skórovat. Fotbal tady je mnohem zábavnější. Hrajeme útočný fotbal a také agresivní, často i v obraně. Někdy tam jsme jen tři na dva, nebo dva na dva," řekl český reprezentant.


Zkušený fotbalista zavzpomínal i na předchozí angažmá ve Fiorentině. "Jaký má teď kádr? Dobrý, ale to, jaký jsme tam budouvali tým v předchozích třech letech s Cesarem Prandellim, s tím se nikde jinde nesetkáte," uvedl Ujfaluši.


Ten začínal s velkým fotbalem v Olomouci, odkud odešel v roce 2000 do německého Hamburku. Po dalších čtyřech letech přestoupil do Fiorentiny, kde působil až do letošního léta. Na kontě má také 76 reprezentačních startů za český národní tým, ve kterých dal dvě branky.

jvl, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události