Králi Manchesteru jsou hráči United, Londýn ovládl Arsenal

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli v městském derby nad Manchesterem City 1:0 brankou Wayna Rooneyho, v londýnském derby útočník Arsenalu van Persie poravil Chelsea.

Fotbalisté Manchesteru United vyhráli městské derby nad Manchesterem City, když dokázali udržet vedení 1:0 i bez vyloučeného Cristiana Ronalda. Hvězdný Portugalec dostal červenou kartu po druhé žluté za hru rukou v 68. minutě. Hráči City si pak vytvořili tlak, ale odpověď na Rooneyho gól z prvního poločasu již nenašli.

Ani stoper Dunn Citizens nespasil

V hodně nervózním derby, ve kterém rozhodčí musel často udělovat žluté karty, byly k vidění většinou jen náznaky šancí. Až v závěru první půle se po závaru před brankou City dostal k míči Carrick, jeho střelu brankář Hart jen vyrazil před sebe a Rooney snadnou dorážkou otevřel skóre. Byl to jeho jubilejní stý gól v kariéře.

Domácí hráči si ve druhé půli vytvořili mírný tlak, který navíc korunoval Ronaldo, který nejprve ostře fauloval a po chvíli zahrál rukou, takže musel předčasně pod sprchy. Domácí to však nevyužili a na vyrovnání nedosáhli. Největší šanci k tomu měl ve třetí minutě nastavení stoper Dunne, ale jeho střelu po rohu skvěle vyrazil brankář Van der Sar.
V zápětí pak mohl druhou trefu přidat Rooney, ale jeho pokus z poloviny hřiště do prázdné branky stačil na čáře a čelem k síti vyrazit vracející se gólman Hart.

Arsenal díky dvěma gólům Van Persieho porazil Chelsea

Fotbalisté Arsenalu připravili Chelsea druhou porážku v sezoně, když díky dvěma slepeným gólům Robina van Persieho vyhráli na Stamford Bridge 2:1. Udrželi se tak v kontaktu s čelem tabulky anglické ligy, naopak Chelsea může přijít o první místo, pokud Liverpool získá v pondělní dohrávce s West Hamem alespoň bod.

Zápas jsme sledovali v on-line reportáži ZDE.

Domácí "Blues" šli do vedení po půlhodině hry. Obránce Arsenalu Djourou srazil za záda vlastního gólmana prudký centr z pravé strany.  Přesně po hodině hry Denilson přistčil do velkého vápna míč na volného van Persieho a ten prostřelil Petra Čecha. Nizozemský útočník se ovšem ve chvíli přihrávky nacházel v ofsajdu, rozhodčí ale gól uznali. Vzápětí Adebayor našel v pokutovém území hlavou opět kanonýra van Persieho a ten přízemní střelou z otočky přesně k tyči nedal Čechovi žádnou šanci.

Portsmouth otočil zápas

Portsmouth sice v zápase s Blackburnem ztratil během pěti minut dvoubrankové vedení, nakonec se však přece jen radoval z výhry, když se deset minut před koncem prosadil Davis a rozhodl o výsledku 3:2. Blackburn, který čeká na výhru devět zápasů, tak po čtvrté prohře v řadě zůstal na předposledním místě tabulky.

Ve druhém zápase Tottenham podlehl Evertonu, když za celý zápas nedokázali svěřenci Harryho Redknappa vstřelit jedinou branku. O osudu utkání rozhodl nizozemský hráč Pienaar, který tečovanou střelou nedal šanci gólmanovi domácích. Potěšil tak svého kouče Moyese, který koučoval 300. zápas na lavičce Evertonu.

Výsledky - 15. kolo:
Manchester City - Manchester United 0:1 (42. Rooney), Portsmouth - Blackburn 3:2 (49. Crouch, 53. Defoe, 79. Davis - 62. Derbyshire, 67. Tugay), Tottenham - Everton 0:1 (51. Pienaar), Chelsea - Arsenal 1:2 (30. vlastní Djourou - 59. a 62. Van Persie).

hrc, TN.cz

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.