Fotbal

Lavička Brno nepovede. Pros musí hledat dál

Exsparťanský kouč Vítězslav Lavička už podruhé odmítl nabídku vést fotbalisty prvoligového Brna.

Promarněný čas. Tak by se dalo zhodnotit diskutabilní rozhodnutí brněnského majitele Romana Prose, jenž na konci října odvolal svérázného kouče Petra Uličného a na jeho místo dosadil dosavadního asistenta Aleše Křečka. Ten měl zůstat u kormidla po dobu jednoho dvou zápasů, jenže nakonec vytrval až do konce podzimní části.


Důvod? Pros pevně věřil tomu, že se mu během měsíce podaří vymyslet strategii, kterou by ohromil uznávaného trenéra Vítězslava Lavičku. Ten byl osloven už zkraje listopadu, nabídku však striktně odmítl. A jak se podařilo zjistit deníku Sport, o víkendu svou negativní odpověď zopakoval.

Mohl se stát anglickým typem manažera

“Nabídky si opravdu velice vážím. Ale ještě se necítím plně na to, abych se znovu ponořil do trenérského kolotoče. Brno se mnou jednalo naprosto férově. Bylo to pro mě těžké rozhodování, ale nakonec jsem řekl ne,“ prohlásil Lavička, který si s Prosem dal schůzku před sobotním utkáním Brna v Liberci.


Ptáte se, co nového majitel moravského celku na jednání vlastně přinesl?


Především to, že byl připraven z Lavičky udělat trenéra i manažera zároveň. Charismatický kouč by dostal volnou ruku při výběru spolupracovníků ve sportovním úseku klubu, odkud odchází Karel Jarůšek. Měl by naprostou volnost také při výběru trenérských kolegů. "Myslím si, že se naše nabídka natolik zvedla, že by podobnou v tuzemských podmínkách jen těžko dostal," poznamenal Pros.


Jenže stejně nepochodil. Bývalý trenér české jednadvacítky potvrdil záporné stanovisko a dodal, že v nejbližší době se k této nabídce nebude vracet. “Podmínky v tom roli nehrály,“ uzavřel Lavička.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události