Sport

Nezničitelný Herminátor opět ohromil lyžařský svět

Jedna z největších postav v historii alpského lyžování, Rakušan Hermann Maier přezdívaný Herminátor, vyhrál po téměř tříleté přestávce závod Světového poháru.

Rozhovor se čtyřnásobným majitelem Velkého křišťálového glóbu pro celkového vítěze Světového poháru přineslo v pondělí internetové vydání listu Kurier.

Herminátor: Nevsadil bych na sebe ani cent

Pro legendárního lyžaře byl triumf v superobřím slalomu v kanadském Lake Louise čtyřiapadesátým vítězstvím v závodě Světového poháru. Tento triumf po takřka tříleté pauze ale patřil k nejpřekvapivějším v jeho bohaté kariéře.


"Byl bych na sebe nevsadil jediný cent," řekl Maier po svém nečekaném vítězství. Ještě před dvěma týdny měl vážné zdravotní problémy s ploténkou a zvažoval, zda vůbec na americkou sérii závodů odletí. "Momentálně se nedá uvažovat ani o lehkém tréninku," citovala agentura APA dvojnásobného olympijského šampiona a trojnásobného mistra světa před dvěma týdny. Nezničitelný Herminátor se ale na lyže postavil a pokořil celé startovní pole.


"Je to neuvěřitelné! Nikdo už s ním nepočítá, a on udeří," divil se jeden z favoritů, třetí v cíli Didier Cuche ze Švýcarska. "Maier je prostě Maier. Ale doufám, že se nevrátil ten starý Herminátor, to by pro nás ostatní bylo špatné," dodal Švýcar.

Vítězství si užíval, ale nepřeceňuje jej

Podle Maiera to však nehrozí. "Toho se vážně nemusíte obávat, to je minulost. Tělo to už nedovolí," prohlásil Maier, který oslaví 7. prosince šestatřicáté narozeniny.


Právě kvůli blížícímu se konci kariéry si svůj pátý triumf v Lake Louise maximálně užíval. "Byl jsem dojatý až k slzám. Je těžké se v takové chvíli ovládat. Tohle vítězství přišlo absolutně nečekaně, a to je na sportu právě to nejkrásnější," přiznal Maier, který přesto svůj triumf nepřeceňuje. "V životě jsou důležitější věci. Vítězství je prostě jen hezký moment, ale člověk si musí připomenout i špatné časy," prohlásil Maier, který měl před sedmi lety těžkou nehodu na motocyklu, při níž málem přišel o nohu.

Záběry Maierova hrůzostrašného pádu z Nagana ukazuje následující video:

Celý svět, který miluje nezdolné hrdiny, tajil dech také při olympiádě v Naganu v roce 1998. Maier tehdy při sjezdu absolvoval hrůzostrašný pád, přesto poté dokázal triumfovat v obřím a superobřím slalomu a získal své dva jediné zlaté kovy z olympijských her. Na základě Maierovy nezlomné vůle získal přezdívku "Herminátor“, která odkazuje na film o robotovi Terminátorovi, kterého hraje další silák a Maierův krajan, současný kalifornský guvernér Arnold Schwarzenegger.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události