Motorsport

Drzý Schumacher rozzuřil Barrichella v závodě motokár

Drzý Schumacher rozzuřil Barrichella v závodě motokár
Zdroj: TN.cz

VIDEO: V charitativním závodě motokár došlo k ostrému střetu Rubense Barrichella s Michaelem Schumacherem. Brazilský pilot, který se pere o místo v Hondě, se kromě toho dostal také do křížku s Lucasem di Grassim, svým konkurentem v japonské stáji.

Příští sezona ve formuli 1 je pro brazilského pilota Rubense Barrichella zatím velkým otazníkem. Stáje Honda, za kterou závodil v minulé sezoně, se totiž nemá k tomu, aby brazilskému veteránovi prodloužila smlouvu.


Otrávený Barrichello, jehož dny ve formuli 1 jsou zřejmě sečteny, si chtěl chuť spravit jinde. Spolu s dalšími známými tvářemi světového motorsportu se o víkendu účastnil motokárového závodu ve Florianopolisu, který pořádal Felippe Massa.Výtěžek z akce má být věnován lidem postiženým povodněmi.

Podívejte se, jak si vjeli Schumacher s Barrichellem do vlasů:

Akce sestávala ze dvou závodů. První závod Barrichello vyhrál, ve druhém proťal cíl na pátém místě. S 36 body tak o jediný bodík porazil svého rivala v boji o místo u Hondy Lucase di Grassiho. "Mohl by prosím někdo poslat záznam závodu Hondě?" vtipkoval Rubens po závodu.


Felipe Massa si tak trochu zopakoval finále v Interlagosu. Druhý závod vyhrál, ale Barrichellovi páté místo stačilo k celkovému vítězství. Massa v konečném pořadí obsadil třetí místo.

Vítězi předešlých ročníků jsou Felipe Massa (2006) a Michael Schumacher (2007) - ten ovšem musel z letošního závodu po kolizi (shodou okolností právě po kontaktu s Barrichellem, před kterým Schumi ztratil kontrolu nad svým strojem) odstoupit.


"Byl to charitativní závod a v podstatě o nic nešlo. Proto nechápu, co předváděl třeba  Schumacher, který do mě narazil. Asi zapomněl, že je v Brazílii a že může dopadnout špatně," řekl po závodě rozčarovaný Massa, který nešetřil ani svého krajana Lucase di Grassiho, se kterým se pral o celkové vítězství.


"Věděl jsem, že musím zůstat klidný, ale on mě rozzuřil," komentoval Barrichello jezdecký manévr di Grassiho. Nakonec jsem však vyhrál a na pódiu budu stát nejvýš," dodal Barrichello. Nakonec se však bude smát vzhledem k pozici obou jezdců v Hondě zřejmě di Grassi. 

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události