Tenis

Štěpánek se Samprasem prohrál, ale oba bavili Prahu

V zaplněné O2 Aréně ukázali Radek Štěpánek i Pete Sampras skvělý tenis se zábavnými vložkami. V uvolněné atmosféře nakonec slavil vítězství Američan po výsledku 6:4, 3:6 a 10:6.

Po úvodní zhruba půlhodinové ceremonii, během které byly předány charitativní šeky v celkové výši 750 tisíc korun, nastoupili oba tenisté k předzápasové rozehře. Už během ní moderátor celé akce Leoš Mareš bavil přítomné diváky v zaplněné hale a oba tenisté v tom následně úspěšně pokračovali během hry.

Pete Sampras: Myslím, že se rozhodčí párkrát zmýlili

Po zápase byl Sampras v dobré náladě a s úsměvem se pozastavil nad některými výroky rozhodčích. "Hrálo se mi  dobře. Radek je talentovaný hráč, takže kvalita hry byla vysoká," řekl bývalý světový hráč číslo jedna. "Atmosféra byla skvělá. Ne vždy hraji před dvanácti tisíci fanoušky. Byla pro mě čest tu dnes být," pokračoval.



V exhibičním utkání ho občas na kurtu zlobili více než soupeř rozhodčí, kteří ho podle jeho mínění několikrát okradli o fiftýn. "Já jsem se pouze snažil hrát svůj nejlepší tenis. Myslím, že se několikrát zmýlili. V mém věku potřebuji připsat na svou stranu každý míček, který si uhraju," rozesmál se na celou místnost Sampras, který v Praze pobyl jen chvíli a tudíž toho moc nestihl. "Byl jsem tu krátce. V pondělí dopoledne u prezidenta,  v neděli zase na dobré večeři a s Radkem v kasinu," prozradil na závěr Američan, kterého odměnilo 11 850 fanoušků tenisu po zápase bouřlivým potleskem.

Radek Štěpánek: V kasinu jsem vyhrál já

Po prohře bylo na Štěpánkovi znát mírné zklamání, ale i tak bral český tenista celou akci spíše s humorem. "Trošku mě to mrzí, chtěl jsem samozřejmě vyhrát. To ale nebyl hlavní smysl večera. Byl to svátek tenisu a já doufám, že se diváci pobavili," řekl na úvod Štěpánek. "Pete hrál skvěle, třeba servis mu tam létá stejně dobře, jako za aktivní kariéry," zamyslel se český hráč.


Čerstvě třicetiletý Štěpánek po utkání přiznal, že za svým soupeřem zašel také pro jeden autogram: "Nechal jsem si ho podepsat. Mám doma už dlouho unikátní fotku, na které jsme oba ve stejné pozici při servisu. Vypadá zajímavě, a tak jsem si řekl o podpis." Závěrem také prozradil, že dělal v neděli večer svému pondělnímu soupeři průvodce noční Prahou: "Večer jsem mu doporučil jednu restauraci na večeři. Pak jsme se šli ještě odreagovat do kasina, byli jsme tam ale jenom chvilku. Já jsem vyhrál, Pete ne."

Zábavné akce už od začátku

Na první mimotenisovou show nemuseli přihlížející čekat dlouho. Už ve druhém gamu prvního setu zahrál podle Samprase Štěpánek aut, který mu však u lajnového rozhodčího prošel. Krátké Američanovo teatrální rozčílení ukončil Štěpánek pozdravem "Welcome in Prague" (Vítej v Praze) a pokračovalo se ve hře.

Styl servis-volej vládl na kurtu

Oba tenisté se následně pokoušeli o svůj tradiční tenis, tedy styl servis-volej. Díky tomu si oba dlouho své podání drželi a ještě přitom stíhali bavit diváky. Štěpánek si například během páté hry nadhodil při servisu v jednu chvíli hned šest míčků, Sampras poté pokračoval v občasné konzultaci s rozhodčími.


Ti ho očividně "zařízli" při jeho brejkbolu za stavu 3:3, kdy Štěpánkovi prominuli snad metrový aut z prvního podání. Když se následně Mareš snažil od Američana získat nějakou reakci, Sampras hodil mikrofon s úsměvem mezi diváky. Když následně český tenista své podání vyhrál, oslavil to tanečkem s manželkou jednoho z generálních sponzorů.


Legrácky se však Štěpánkovi v závěru setu nevyplatily, Sampras mu totiž vzal v deváté hře první sady servis a při svém následném podání využil třetího setbolu a ujal se vedení 1:0.

Štěpánek se na chvíli nechal zastoupit

Druhý set nabídl rychlejší podívanou, kterou tentokrát zpestřil pouze Štěpánek. Ten už podle svých slov psychicky nevydržel sílu Američanova servisu a pustil za sebe na kurt na jeden míček Karla Nováčka, jednoho ze čtyř Čechů, kteří Samprase porazili během jeho aktivní hráčské kariéry. Nováček výměnu vyhrál a dostalo se mu sborového aplausu.


Poté zkusil své štěstí také Mareš, ale na něho už Sampras při servisu tak hodný nebyl. Dělové podání na tělo okomentoval moderátor peprnou hláškou a přenechal místo na kurtu znovu Štěpánkovi. Ten ve čtvrté hře prolomil svému soupeři podání a set následně dovedl do úspěšného konce.

Rozhodl super tie-break

O vítězi exhibičního duelu tak musel rozhodnout za stavu 1:1 na sety závěrečný supertiebrak, hraný do deseti vítězných míčků. V něm nakonec uspěl poměrem 10:6 Sampras, nejdůležitějším výsledkem utkání však bylo, že se všichni v hale, po celou dobu zápasu královsky bavili.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události