Fotbal

Svěrkoš je na roztrhání a ve čtvrtek letí do Sochaux

Svěrkoš je na roztrhání a ve čtvrtek letí do Sochaux
AUTO THUMB FROM VIDEO |

Reprezentační útočník Václav Svěrkoš na jaře za Baník hrát už nejspíš nebude. Zamíří do země galského kohouta?

Kam povedou další kroky ostravského střelce Svěrkoše? Podle nejčerstvějších informací do francouzského Sochaux, které je na listině kandidátů favoritem číslo jedna. Šikovný útočník do Francie ve čtvrtek poletí, aby obhlédl město i zázemí klubu. "Rád bych si prohlídl město, stadion, klub. Pokud bych tam měl jít, chci vědět, co mě čeká," uvedl Svěrkoš.

Cenní si zájmu klubu a pořád myslí na reprezentaci

"Pro hráče je důležité vědět, že o něj klub opravdu stojí. V létě se Sochaux ozvalo za pět minut dvanáct. Od léta jejich zájem nepolevil, takže teď je to už něco jiného," řekl v úterý nejlepší podzimní střelec Ostravy.  Sochaux potřebuje posily, protože je na předposledním místě francouzské ligy. Nejistá prvoligová existence a hrozba sestupu může v jednáních dělat neplechu.


Reprezentační útočník naznačil, že do druhé ligy by se mu moc nechtělo. "Chci se udržet v národním týmu, a z druhé ligy by to nebylo moc reálné. Kdyby byla nabídka na smlouvu pro první ligu, bylo to by docela zajímavé," řekl Svěrkoš, který si je vědom, že nic ještě není hotové. "Času na jednání je hodně, zimní přestupní termín stejně začíná až za měsíc. A nikde není napsáno, že stoprocentně odejdu. Třeba v lednu začnu přípravu v Baníku," dodal Svěrkoš.

K dohodě může dojít. Ale pod jednou podmínkou

Sochaux má o Svěrkoše zájem už dlouhodobě. Navíc se potácí na předposlední příčce Division 1 a usilovně hledá kanonýra, který by klubu vystřílel udržení mezi prvoligovou elitou.


“Když mi zaručí smlouvu platnou jen pro první ligu, možná bych jejich nabídku vzal,“ přemítá sám Svěrkoš. “Musím se přece zařídit tak, abych neohrozil svou reprezentační kariéru…“ dodává vzápětí.Zda se celá transakce opravdu uskuteční, to se dozvíme už brzy. Koncem týdne totiž Svěrkoš poletí se svým manažerem Gerhardem Pöschnerem a šéfem Baníku Tomášem Peterou do Sochaux vyjednávat.


“Chci si prohlédnout město, stadion i celé zázemí, mám dost času se rozhodnout,“ říká opatrně uznávaný střelec, jenž na podzim vstřelil v Gambrinus lize sedm gólů.

hum, jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události