Hokej

Průcha nechce na farmu a radši nebude hrát

Český hokejový útočník Petr Průcha z celku zámořské NHL NY Rangers se rozhodl neodejít na farmu a bude dál bojovat o místo v sestavě Jezdců.

V New Yorku v současné době nedostává žádnou příležitost, proto vedení klubu vyjádřilo přání, aby Průcha odešel na dva týdny na farmu v Hartfordu v nižší soutěži AHL. Zprávu přinesl server deníku The Post.

Vysedává na tribuně, přesto na farmu neodejde

Český hokejista se však rozhodl setrvat v New Yorku, přestože už deset utkání Jezdců v řadě sledoval pouze z tribuny. "Bylo to těžké rozhodnutí. Nevím, jestli bylo dobré nebo špatné, ale věřím, že mám větší šanci, když zůstanu zde," svěřil se deníku Průcha. Trenér Jezdců Tom Renney však podle všeho jeho rozhodnutí nepřivítá. "Je v dobré formě, ale potřebuje herní zkušenosti. Hrát je pro něho velmi důležité, kriticky důležité. Máme zde na jedné straně formu a kondici, a na té druhé herní formu a herní kondici," nechal se před několika dny slyšet Renney.

Mizerná bilance mu na klidu rozhodně nepřidá

Průcha v NHL nenastoupil od osmého listopadu a v předchozích osmi odehraných utkáních si nepřipsal ani bod. Rangers mu však odchod na farmu nepřikázali, pouze mu ho doporučili. "Je to celé o tom, že bych se možná cítil lépe, kdybych zase hrál. Já se ale cítím ve formě a jsem připravený nastoupit. Tady mě mohou pozorovat každý den a vidět, že jsem připravený," odůvodnil Průcha. Podle všeho to ale vypadá, že se spíše Průcha bojí, že by se na něho v Hartfordu zapomnělo. I když by se jednalo o maximálně dva týdny.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události