Fotbal

Antonín Panenka slaví životní jubileum

Ptáte se, kolik je legendárnímu fotbalistovi let? Rovných šedesát, a i když má v současnosti zdravotní problémy, doufá, že se na trávník ještě vrátí.

Kulaté narozeniny jsou bezesporu spojeny s oslavami a všelijakým veselím, pokud se však jedná o takto významnou ikonu českého fotbalu, platí to dvojnásob. To potvrdil i sám autor památného vršovického "dloubáku“ v rozhovoru pro tn.cz. Na našem serveru se budete moci ve čtvrtek od 16 hodin ptát Antonína Panenky na průběh oslav v on-line rozhovoru.

Půjde od oslavy k oslavě

"Je to pro mě hodně hektické, protože nejsem milovník takovýchto velkých oslav, prostě to není můj styl,“ řekl úvodem bývalý reprezentant. Přestože ho bujaré veselí moc nebere, musí si tím projít. "Tento týden budu muset absolvovat čtyři nebo pět oslav. Samozřejmě doma, někde v hospodě, rozhodně na Bohemce, se širší veřejností a v neposlední řadě je přichystána party Vánoce s klokanem, takže celý týden je opravdu hodně nabitý,“ vysvětlil oslavenec.

Jak hodnotí podzim v Bohemians 1905?

Panenka je legendou Klokanů a v současné době působí v roli prezidenta klubu. Jeho tým hraje druhou ligu a po podzimní části je v čele tabulky s jednobodovým náskokem na druhou Jihlavu. "Jsem samozřejmě spokojen s tím, že přezimujeme na prvním místě. Spousta utkání byla hodně dobrá a měla vysokou úroveň. Především pak ta domácí, kde vždycky byla vynikající atmosféra,“ zhodnotil Panenka podzim v druhé nejvyšší české lize. "Myslím si, že by jsme na jaře měli přidat v zápasech na hřištích soupeře. Všichni si moc přejeme, aby tohle pořadí bylo i po skončení celé soutěže,“ zakončil bývalý fotbalista, který se proslavil v roce 1976, kdy svým dloubákem ve finále ME v Bělehradu zajistil mistrovský titul pro Československo.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události