Hokej

Vladimír Růžička: Spadli jsme nosem na zem

“Nemyslím si, že hráčům chybí sebevědomí. Ta poslední utkání jsme si prohráli sami,“ říká exkluzivně pro tn.cz slávistický trenér Vladimír Růžička.

Slavii čeká ve středu nejdůležitější zápas sezony. O historický postup do semifinále Ligy mistrů si to rozdá se švýcarským Curychem, který je v tabulce jen o bod za Pražany.

Do utkání nevstoupíte zrovna v ideálním rozpoložení, neboť  v extralize jste šestkrát v řadě prohráli. Jak velkou psychickou stopu to může na hráčích zanechat?

Tak samozřejmě je to pro nás nepříjemné, ale na druhou stranu bych z toho nedělal vědu. Nějaké zápasy jsme odehráli velmi dobře, ostatně stejně jako ten poslední v Pardubicích, jen jsme je nedokázali dovést do zdárného konce. Ovšem na to teď musíme zapomenout, čeká nás důležité utkání v Lize mistrů a musíme ho zvládnout. Já doufám, že navážeme na své předešlé výkony v soutěži a zvítězíme!

Myslíte si, že by se od případného úspěchu dalo “odpíchnout“ k dobrým výkonům v extralize? Že by se hráčům vrátilo ztracené sebevědomí?

Nemyslím si, že hráčům chybí sebevědomí. Ta poslední utkání jsme si prohráli sami, dělali jsme zbytečné chyby a byli často vylučovaní. Podle mě je možná dobře, že nás něco takového potkalo. Alespoň jsme spadli nosem na zem a teď se z ní musíme odrazit.

Měla současná situace mužstva vliv na to, že proti Pardubicím chytal brankář Adam Svoboda? Před Ligou mistrů zatím vždy odpočíval, do brány chodil Dominik Furch.

To je pravda, ale nyní mi šlo hlavně o to, abych Adama udržel v zápasovém tempu. Kdybychom hráli úterý – pátek – neděle, nechal bych ho odpočinout, jenže my jsme v pátek utkání neměli.

Spoléhat se ve středu nebudete jen na Svobodu, ale také na střelce Jaroslava Bednáře. Jak je na tom po zdravotní stránce? Nastoupí?

Jarda Bednář nastoupí určitě, což je pro nás velmi dobrá zpráva. Na tréninku hraje s obrovskou chutí. Pokud bude mít stejnou chuť i při zápase, diváci se mají na co těšit…

Co říkáte tomu, že se až v posledních dnech definitivně vyjasnily okolnosti postupu, které oběma celkům velí vyhrát bez ohledu na skóre?

Víte, jak to je, kalkulovat s remízou je vždycky nesmírně ošidné. Kdo vyhraje, postoupí. A tak to má být!

Myslíte si, že i tohle by mohlo přilákat ještě více diváků na stadion?
Určitě ano. Věřím tomu, že si lidé najdou cestu a podpoří nás. Co jsem si zjišťoval, už teď je prodaných přes šest a půl tisíce lístků. Takže takových deset tisíc diváků v O2 Areně snad bude…

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události