Fotbal

Zaslouží si Ronaldo Zlatý míč? Špičkoví trenéři jsou proti

Zaslouží si Ronaldo Zlatý míč? Špičkoví trenéři jsou proti
Zdroj: TN.cz

Věhlasní trenéři působící v Itálii tvrdí, že ne. Podle José Mourinha si toto ocenění Ronaldo nezaslouží, Marcello Lippi by ho dal někomu z italských hráčů.

A jelikož oba dva patří ke světové trenérské špičce, jejich prohlášení rozhodně nelze přehlédnout. Zvláště když mají ve svých rukách eso v podobě výsledků ankety na dobře informovaném a sledovaném serveru goal.com, kde v hlasování čtenářů zvítězil spoluhráč Pavla Nedvěda z Juventusu a manžel české supermodelky Aleny Šeredové Gianluigi Buffon.


Mourinho Ronalda chválí, ale Zlatý míč by mu nedal

Portugalec Mourinho, který vede milánský Inter, není s výsledkem ankety Zlatý míč spokojený. "Ronalda nijak speciálně neobdivuji,“ nechal se slyšet svérázný kouč, na jehož reakci v souvislosti s uveřejněním výsledků ankety byla italská média velmi zvědavá. Mourinho sice nešetřil chválou na adresu portugalského fotbalisty, ale uvedl, že by byl přeci jen raději, kdyby cenu získal někdo jiný. "Některý ze zahraničních fotbalistů v Interu by si vítězství zasloužil mnohem více,“ uvedl kouč. Konkrétní jména ale prozradit nechtěl.

Lippi přál vítězství italským hráčům

Trenér italské fotbalové reprezentace Marcello Lippi by dal ocenění pro nejlepšího fotbalistu Evropy místo Cristianu Ronaldovi někomu z italských hráčů. Čtenáři již zmiňovaného serveru goal.com se se slovy Lippiho ztotožnili, ale realita byla jiná. Buffon sice byl z Italů nejlepší, přesto ale obsadil až osmnácté místo. "Ronaldo vyhrál Zlatý míč prostě proto, že ho novináři z Evropy zvolili," prohlásil Lippi. "Myslel jsem si, že vyhraje Messi, nebo Ronaldo, ale kdybych mohl rozhodovat já, dal bych cenu italským hráčům. To jsou moji vítězové Zlatého míče. Vždy, když vybírám sestavu, je pro mě každý hráč vítěz," uvedl Lippi.

Za Ronalda se postavil Sir Bobby Charlton

Ten hráče Manchesteru United označil za jednoho nejlepších, kteří kdy na Old Trafford běhali. Ronaldo je teprve čtvrtým fotbalistou Rudých ďáblů, který prestižní ocenění získal. V roce 1964 v této anketě vyhrál Denis Law, o dva roky později Bobby Charlton a za další dva roky legendární George Best. Sir Bobby Charlton dokonce George Besta s Ronaldem porovnal. "Když jsem sledoval Besta, bylo to něco neskutečného, ale to samé prožívám, když sleduji Ronalda. Jenže Ronaldo je navíc rychlejší a silnější,“ vysvětlil v krátkosti a dodal: "Když měl George míč na noze, bylo to sice skvělé, ale zároveň frustrující. Naběhli jste si do dobré pozice, ale on nenahrál. Raději sám zakončil i když věděl, že to gólman v pohodě chytne."


Cristiano Ronaldo vyhrál anketu s náskokem 165 bodů před druhým Lionelem Messim. Cristiano Ronaldo odehrál v dresu Manchesteru United 174 utkání a vstřelil 74 branek. V uplynulé sezoně pomohl týmu k titulu v anglické lize i Lize mistrů neskutečnými dvaačtyřiceti góly. Představil se i na letošním mistrovství Evropy, kde však portugalská reprezentace skončila už ve čtvrtfinále. Po šampionátu se podrobil operaci bolavého kotníku. V září se do hry vrátil, v dalších jedenácti zápasech dal osm gólů.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události