Fotbal

Fotbalové Valencii hrozí bankrot

Fotbalové Valencii hrozí bankrot
Zdroj: oficiální zdroj

Španělský fotbalový klub FC Valencia musí do konce roku zaplatit dluh 50 milionů eur (1,25 miliardy korun).

Aktuálně třetí celek nejvyšší španělské soutěže se topí v dluzích, které musí uhradit do konce roku 2008. Klub ale nedisponuje dostatečným množstvím financí, aby mohl velký dluh uhradit, a vhodný sponzor se stále neobjevil. Poslední šancí Valencie tak pravděpodobně bude prodej stadionu.


Klubu totiž nepomůže ani banka Bancaja, která požadavek na zvýšení krátkodobého úvěru o dalších 100 milionů eur nejspíš neschválí. Podle centrální banky jsou taková úvěrová kritéria příliš velkým rizikem.

Prodej stadionu je zřejmě poslední možností

Jediným řešením pro včasné splacení dluhu tak zůstává prodej fotbalového stadionu Valencie Mestally. Podle španělského deníku Marca příslušná banka již obdržela veškeré potřebné dokumenty a prodej stadionu je na spadnutí. Finanční částka, za kterou by měl být fotbalový stánek vykoupen, by se měla pohybovat okolo 300 milionů eur (7,5 miliardy korun). V nadcházející sezoně by se pak celá aréna přetransformovala na kancelářské a rezidentní prostory.

Valencie prodá stadion, exprezident Famagusty je ve vazbě

Dluhy Valencie přesahují jeden a čtvrt miliardy korun a nikdo za to odpovědnost nenese. To samé bohužel nemůže tvrdit exprezident Anorthosisu Famagusta Andreas Pantelli, který je ve vazbě. Pantelli byl v pátek zadržen kvůli podezření ze zpronevěry, rezignoval na svou funkci a nyní je vyšetřován. Bývalý prezident Famagusty údajně neoprávněně použil půl milionů eur (12,5 milionu korun) z klubových peněz a zfalšoval příslušné dokumenty.


Podle kyperských médií by mělo jít o příjmy z Ligy mistrů. Pantelli na základě všech skutečností opustil svůj post, ale stále trvá na své nevinně. Navíc vůči němu nebyla prozatím vznesena žádná oficiální obvinění. Pantelli se dostal do čela Anorthosisu před pěti lety a tehdy jej zachránil před bankrotem. Obvinění ze zpronevěry klubových financí ho velmi překvapilo a šokovalo. Sám ale věří, že tyto problémy neovlivní účast mužstva v Lize mistrů, kde čeká Famagustu v posledním utkání skupiny B Panathinaikos Atény. Kyperský celek totiž může v případě vítězství postoupit do osmifinále prestižní soutěže. Trenér Anorthosisu Temuri Ketsbaia prohlásil, že bude stát na Pantelliho straně, ať se stane cokoliv.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události