Sport

Armstrong nedostane na Tour speciální ochranu

Cyklista Lance Armstrong se příští rok na Tour de France zvýšených bezpečnostních opatření nedočká. Uvedl to ředitel slavného závodu Christian Prudhomme.

"Čeká nás 3500 kilometrů závodu, kolem silnic ho bude sledovat deset milionů lidí. Nebudeme dělat žádná speciální opatření," komentoval Prudhomme Armstrongovy obavy o svoji bezpečnost na závodě, kde ho příliš v lásce nemají.

Spor o Armstrongovu "čistotu"

Jablkem sváru mezi fenomenálním jezdcem a organizátory slavného závodu se stal článek otištěný ve francouzském listu L´Equipe, který obvinil Armstronga z užití nepovolených látek, konkrétně se mělo jednat o krevní doping EPO. Ačkoliv byl sedminásobný vítěz Tour očištěn nezávislou komisí, tak šéf mezinárodní antidopingové komise WADA Dick Pound označil tento verdikt za "překvapivý“.


Sedmatřicetiletý Američan, který se v září vrátil po třech letech k profesionální cyklistice, původně zvažoval, že příští rok pojede jen Giro d'Italia. Nakonec ale zamíří i na Tour.


"Moc nás to nepřekvapilo. Nakonec - na Tour si vybudoval celou kariéru. Víc nás zaskočil jeho návrat k cyklistice," řekl dnes Prudhomme agentuře Reuters. "Pro některé bude jeho návrat fantastickým příběhem, pro jiné zase jen vzpomínkou na minulost," dodal ředitel slavného závodu.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události