Hokej

Nenáviděný hokejista NHL: Mé bývalky jsou děvky

Nenáviděný hokejista NHL: Mé bývalky jsou děvky

Tak nějak by se dalo přeložit urážlivé prohlášení, které přednesl kontroverzní hráč Dallasu Sean Avery před zápasem s Calgary.

Avery sice přímo slovo děvky neřekl, ale použil peprný slangový výraz, který označuje ženu, která se po rozchodu s jedním mužem hned pouští do vztahu s jiným. Vedení NHL mu okamžitě zastavilo činnost.Avery, který si v NHL získal přízvisko "The Most Hated Man in Hockey“ (Nejvíce nenáviděný hokejista) si pustil pusu na špacír po rozbruslení. Ještě si počkal, až budou novináři připraveni a všechny kamery, světla a mikrofony budou zapnuté. Pak spustil. "V Calgary jsem hrozně rád, miluji Kanadu. Ale chtěl jsem se jen vyjádřit k jedné věci, která se v NHL stala běžnou záležitostí. Tou je, že se hráči nějak často zamilovávají do holek, které jsem přefiknul. Nějak to nechápu, ale užijte si večerní zápas.."

Na co Avery narážel?

Averyho zkrat rozhodně nebyl náhodný. Jeho bývalá přítelkyně, herečka Elisha Cuthbertová (hrála v seriálu 24 hodin dceru Jacka Bauera či ve filmu Dívka od vedle), totiž po rozchodu s Averym začala chodit s obráncem Calgary Dionem Phaneufem a jejich vztah zatím pořád funguje. Její osoba byla také spojována s Mikem Komisarkem z Montrealu. Očekávalo se, že na ledě budou mezi Averym a Phaneufem létat hromy i blesky, ale nic takového se kvůli hodně zváštnímu prohlášení nestalo.Avery v minulosti například chodil s modelkou Rachel Hunterovou, bývalou manželkou zpěváka Roda Stewarta a nynější partnerkou útočníka Los Angeles Kings Jarretta Stolla.

Reakce NHL? Okamžitý zákaz startu

Vedení NHL útočníka Dallasu okamžitě potrestalo. Nejen že nenastoupil proti Calgary, ale zákaz startu má až do odvolání. Za Averyho se nepostavil ani jeho klub, ani spoluhráči. "Kdyby tenhle trest nevynesla NHL, udělali bychom něco podobného my,“ prohlásil majitel Dallasu Tom Hicks.


"Naše organizace nebude tolerovat takovéhle chování, zejména pokud se jedná o člena hráčského kádru. Chceme, aby náš tým byl na vysoké úrovni a takovéto jednání sem nepatří,“ dodal. Averyho kritizovali i jeho trenéři Brett Hull a Less Jackson. To, co předvedl, přesahuje meze slušného chování. Dalo by se to nazvat jako "nošení smetí na led“ a to sem skutečně nepatří,“ shodli se oba.

Co k celému incidentu řekli Averyho spoluhráči...

"Tak my od něj takové věci čekáme. Je to prostě jeho styl. Ale show musí pokračovat," řekl brankář Marty Turco. V podobném duchu mluvil i Mike Ribeiro. "Mě už Avery ničím překvapit nemůže. Ale co jsem ho lépe poznal, tak už mě to nešokuje, on je prostě takovej. Ale aspoň budete mít o čem psát."

Avery je pěkné kvítko. Podívejte se, jak otravoval gólmana Brodeura:


To útočník  Brad Richards se celou záležitostí nijak nevzrušuje. "Nevím co tím myslel a ani mě to nezajímá. Je to jeho věc a já bych se k Seanovi raději nevyjadřoval." Z Averyho spoluhráčů se nejvíce rozpovídal veterán Mike Modano. "V jeho životě je opravdu hodně milostných hádek. Myslím, že dřív nebo později si ty nejasnosti vyříkají. Dion je opravdu kvalitní hráč a určitě je pro tým užitečnější, když se soustředí na hru na ledě a ne na nějaký hádky. Jak se s tím vyrovná Sean, to uvidíme.

Půjde na kobereček k Bettmanovi

Jaké následky jeho jednání přinese, to se teprve rozhodne. Averyho každopádně čeká sezení s šéfem celého hokejového kolotoče Garrym Bettmanem. Hokejový útočník má totiž v NHL pověst provokatéra a je znám právě více kvůli svým excesům, než kvůli předváděné hře.


Naposledy ho za komentáře před zápasem v Bostonu kritizovali i spoluhráči v Dallasu včetně hvězdného Mika Modana. V minulé sezoně se ve vyřazovacích bojích kvůli Averyho vystoupení zavedlo vedení NHL speciální pravidlo. Tehdejší útočník New York Rangers totiž v derby s New Jersey stál během utkání před brankářem Martinem Brodeurem a mával před ním rukama a hokejkou, aby ho rozhodil. V minulosti byl Avery také trestán za simulování a kritiku disciplinární komise NHL.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události