Motorsport

Alonso: Pokud dojde k zavedení jednotných motorů, tak odejdu z F1

Španělský pilot Fernando Alonso pohrozil koncem kariéry kvůli jedné z chystaných změn v F1.

Jezdci stáje Renault se nelíbí záměr Mezinárodní automobilové federace (FIA), podle nějž by stáje měly mít jednotné motory. "Jestli to schválí, bude to poslední kapka a začnu uvažovat o konci kariéry," řekl v úterý Alonso agentuře AP.

Zavedení jednotných motorů je jedním z pravidel, kterými se FIA snaží snížit náklady na formuli 1 a umožnit tak v době celosvětové ekonomické krize fungování i menším stájím. Navrhované změny se však u týmů nesetkaly s příznivým ohlasem. Vedení Ferrari dokonce uvedlo, že pokud budou pravidla o motorech zavedena, bude zvažovat své setrvání v F1. Podle italské stáje tím FIA připraví seriál " o soutěživost a možnost technologického rozvoje."

Alonso: Některé změny umožní menším stájím bojovat o titul

Alonso naopak uvítal, že změny týkající se pneumatik, brzdného systému a aerodynamiky, umožní menším stájím bojovat o titul. "Všichni prakticky začínají od nuly," komentoval španělský pilot tyto změny. "Pokud budu příští rok závodit, tak se pokusím získat titul mistra světa. A jestli to nevyjde v následující sezoně, tak třeba příště. Každopádně  bez pocitu, že chcete vyhrát nemůžete závodit,"uzavřel dvojnásobný mistr světa.   

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události