Fotbal

Dušan Uhrin mladší: Na devadesát devět procent skončím!

Český trenér, který působí v rumunském celku Politechnika Temešvár, kvůli předsedovi představenstva v nejbližších dnech opustí klub.

Jak jsme vás v úterý jako první informovali, český trenér Dušan Uhrin mladší v nejbližších dnech ukončí spolupráci v momentálně třetím celku rumunské nejvyšší fotbalové soutěžě Politechniky Temešvár. Přemýšlivý trenér, který v České republice vedl Mladou Boleslav, opoustí klub hlavně kvůli neshodám s předsedou představenstva, kterým je Marian Iancu.

Předseda představenstva: Uhrin ví, proč končí

V úterý v rozhovoru pro televizní stanici GSP uvedl předseda představenstva FC Politechnika Temešvár Marian Iancu, že Uhrin v klubu jako trenér skončí. "Promluvíme si o ukončení spolupráce, pan Uhrin ví proč. Byli jsme sice dohodnutí, že budeme pokračovat, ale v pondělí večer se všechno změnilo. Nyní hledáme trenéra stejné kvality nebo ještě lepšího," uvedl Iancu.


Sám Uhrin ve středu potvrdil, že bude muset zřejmě odejít. "Ještě není nic podepsaného, ale na devadesát devět procent končím. Je to poměrně složitá záležitost, ale jde hlavně o neshody s panem Iancuem," prohlásil jednačtyřicetiletý Uhrin.

Uhrin sám od sebe odejít nechce

Ten se chystal ve středu na schůzku s Výkonným ředitelem klubu Gheorghem Chivorchianem. "Budu mluvit s panem Chivorchianem a řeknu mu, co se stalo. Pak uvidíme. Já toho moc nezměním, ale hodně věcí v klubu by změnu chtělo. Nikdy jsem neřekl, že chci z Temešváru odejít. Rád bych v klubu zůstal, ale muselo by se toho hodně změnit," řekl český trenér, který do klubu přivedl baníkovského ostrostřelce Mageru.Důvodem k ukončení spolupráce nejsou ani výsledky týmu. Temešváru patří po podzimní části rumunské ligy třetí místo v tabulce, na vedoucí Dinamo Bukurešť ztrácí šest bodů. "Kvůli výsledkům mě nevyhodí. My jsme třetí a kdyby nám před sezonou neodebrali tři body, tak jsme první," vysvětloval Uhrin. V Rumunsku se mluvilo také o tom, že si Uhrin řekl Iancuovi o bonusové peníze, český kouč to ale nechtěl komentovat. "Nebudu teď mluvit o penězích, možná ve čtvrtek."

Námluvy se Steauou? Není to pravda...

Uhrin navštívil v pondělí večer se svým agentem Victorem Becalim utkání rumunské ligy mezi Steauou Bukurešť a Unireou Urziceni. Becali nicméně v rozhovoru pro server sport.ro popřel, že by Uhrina lákali na lavičku Steauy. "S Uhrinem jsme o této možnosti vůbec nemluvili. Steaua už trenéra má a žádného jiného nehledá. V Itálii chodí trenéři na různé zápasy zcela pravidelně a nic se neděje. Uhrin byl zkrátka v Bukurešti, a tak se šel podívat na fotbal. Co jsem měl dělat? Zakázat mu to?" kroutil hlavou Uhrinův agent. Podobně mluvil také český trenér. "Výčitky kvůli tomu, že jsem byl na tom zápase nemám, to je jen nějaká záminka. Žádné konkurenční nabídky nemám, kvůli tomu to není," řekl Uhrin jasně.

Fanoušci Uhrina podporují

 V Temešváru ale nejsou v otázce Uhrinova odvolání jednotní. Šéf fanklubu rumunského celku Cristian Brâncovan se v rozhovoru pro agenturu Mediafax nechal slyšet, že místo českého kouče by měl Politechniku raději opustit Iancu. "To víte, někdo tady něco řekne a hned po tom jdou všechna média. Je toho teď plná televize a nemůžu pomalu ani vyjít ven z baráku," dodal Dušan Uhrin mladší. 


Výkonný ředitel klubu Gheorghe Chivorchian se k situaci také vyjádřil, ale Uhrina rozhodně nepodržel. "Pokud jste slyšeli pana Iancua, tak byl trenér Dušan Uhrin propuštěn. Řekl jsem to hráčům a řekl jsem jim, že oni budou normálně dál trénovat. Uvidíme, co se stane v dalších dnech. Nevím, jaké jsou šance na to, aby Uhrin zůstal. Pan Iancu zná podrobnosti lépe, zeptejte se jeho. Já budu ale dál s týmem, i když Uhrin odejde. Musíme tohle období překonat co nejlépe," uvedl Chivorchian.


hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události