Fotbal

Casillas z Realu odmítl pohádkovou nabídku Manchesteru City

Casillas z Realu odmítl pohádkovou nabídku Manchesteru City
Zdroj: oficiální zdroj

Brankář slavného "bílého baletu" z Madridu Iker Casillas dal už podruhé košem zástupcům Manchesteru City, kteří ho chtějí dostat do svého klubu.

Tentokrát nabídli milionáři ze City za Casillase Realu 150 milionu eur (asi 3,9 miliard korun), když původní nabídku navýšili o 30 milionů. K předešlému návrhu platu brankáře 12 milionů eur poté ročně přihodil klub ještě jeden milion eur. Casillas by si tak v Manchesteru přišel na rovných 13 milionu eur (asi 325 milionů korun).


Anglický klub už o španělského reprezentanta usiloval před třemi měsíci. Stejně jako tehdy i nyní zůstává Casillas věrný španělskému klubu.


Jak se zdá, Ikera však žádná závratná nabídka nezlomí. Podle jeho agenta Luise Garcii Abada se návrh Manchesteru nedostal ani k šéfům Realu, protože ho Casillas jednoznačně odmítl.

Tam, kde peníze nestačí

Manchester si podobné nabídky může dovolit, protože za ním stojí bohatí majitelé ze Spojených arabský Emirátů, kteří si koupí anglického klubu udělali radost. Naftové miliony už přilákali na hřiště slavných City z Realu brazilského hráče Robinha. Je třeba říct, že peníze nejsou všechno, protože doposavad je šikovný útočník jedinou hvězdou, kterou ulovili. Podobně velké ryby jakými byly například Berbatov, Nistelrooy, Torres nebo Buffon na jejich udičku neskočily.

Odolá Casillas silnému vábení?

Dá se očekávat, že Manchester může nabídnout Casillasovi ještě víc. Brankářská jednička má možnost uvažovat o nabídce až do posledního dne přestupního termínu. Nabídka 150 milionů eur, kterou Manchester Realu nabízí, by překonala dosavadní světový rekord, kdy v roce 2001 Real Madrid zaplatil Juventus za přestup Zinedina Zidana 76 milionu eur.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události