Hokej

Gólman Omsku zapíjel nezdary alkoholem

Amerického brankáře Johna Grahama vedení ruského hokejového klubu zřejmě propustí.

Vítěz Stanleyova poháru a současný gólman klubu Avangard Omsk John Grahame byl v podnapilém stavu zadržen policií a odvezen na záchytnou stanici. Podle informací serveru Sportivnaja Planeta hodlá vedení sibiřského celku z Kontinentální hokejové ligy brankáře propustit.

Vyzvedli si ho šéfové ...

Americký gólman se dostal do velkých problémů, když zapíjel nezdary Omsku alkoholem. Osudný se mu stal klub Atlantida, u kterého Grahama zastavila místní policie. Muži zákona značně opilého sportovce odvezli na záchytnou stanici. Tam však brankář nezůstal dlouho, jelikož zakrátko se nepříjemná novinka dostala až k vedení Jestřábů. Pro Grahama si tak přijeli prezident klubu Kontantin Potapov a generální manažer Avangardu Anatolij Bardin.

I na fotbalovém trávníku můžete vidět opilce

V běloruské fotbalové lize pro změnu řídil zápas rozhodčí opilý úplně na šrot.

VIDEO: Podívejte se na opilého fotbalového sudího"Padák" je otázkou několika dní

Podle informací Sportivnaja Planeta se šéfové omského klubu rozhodli, že s Grahamem nechtějí nadále spolupracovat. Denverský rodák by tak měl v Omsku skončit během několika dní. Buď mu vedení mančaftu vypoví smlouvu, nebo se ho pokusí vyměnit do jiného týmu z KHL. Zatím se oficiálně nikdo z klubu k záležitosti nevyjádřil.


Avangard se nyní nachází v krizi, neboť figuruje až na 14. místě. Když v září spadl na 12. příčku, byl odvolán hlavní trenér týmu Sergej Gersonskij. Toho posléze ve funkci nahradil kanadský kouč Wayne Flemig. Ovšem tým následně zasáhla smrt mladého útočníka Alexeje Čerepanova a další herní výpadek. Navíc Omsk se nemůže spolehnout ani na svoji největší hvězdu, českého forvarda Jaromíra Jágra, jenž se naposledy mezi střelce zapsal 31. října.

Na vrchol kariéry dosáhl v Tampě

John Grahame přišel do Omsku v létě 2008 a bylo to jeho první angažmá v Rusku. Třiatřicetiletý gólman odchytal v KHL 20 zápasů, ve kterých inkasoval 57 branek. Předtím působil Grahame v zámořské NHL, kde oblékl dres Bostonu Bruins, Tampy Bay Lightning a Caroliny Hurricanes. S Tampou v roce 2004 vyhrál Stanley Cup. Grahame si zahrál i za americkou reprezentaci na ZOH v roce 2006 a na MS o rok později.

Opít se umí i další sportovci

Alkohol mezi sportovci není ojedinělý jev. Ruský výškař Ivan Uchov letos v září dokonce skákal opilý na mítinku Super Grand Prix v Lausanne.

VIDEO: Podívejte se na opilýého ruského atleta Uchova

rk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události