Fotbal

ON-LINE rozhovor: Legendární Antonín Panenka odpovídal na vaše dotazy

Autor "vršovického dloubáku" oslavil 60. narozeniny a dnes v on-line rozhovoru odpovídal na našem webu tn.cz na dotazy čtenářů.

V České republice asi nenajdete příznivce, který by neznal jméno Antonín Paneka. Populární fotbalista s charakteristickým knírkem oslavil 2. prosince 60. narozeniny a dnes je exkluzivním hostem on-line rozhovoru. "Je to pro mě hodně hektické, protože nejsem milovník takovýchto velkých oslav, prostě to není můj styl,“ tvrdí bývalý reprezentant a prezident druholigového klubu Bohemians 1905.

Podívejte se na nezapomenutelnou penaltu z ME 1976:


Známý žertéř a hračička, ale též fotbalista s vybroušenou kopací technikou, inteligentní tvůrce hry s milimetrovou přihrávkou a nepřekonatelný exekutor přímých kopů. A také autor nezapomenutelného bělehradského penaltového "dloubáku", kterým vstoupil do historie. To je ve zkratce Antonín Panenka, nejslavnější "klokan" a mistr Evropy.
Za celou svou kariéru dal Panenka tímto způsobem víc než 30 gólů a jeho oblouček okopírovala řada slavných hráčů, například Zinedine Zidane, Andrea Pirlo, Francesco Totti, Thierry Henry a další.


Rozhovor


Antonín Panenka je živou tváří populárního pražského klubu Bohemians 1905, kde odmalička hrál a podílel se na jeho vzestupu koncem 70. let. Nestihl jen získat titul, v té době už totiž hrál v Rapidu Vídeň (1981–1985), kde si to vynahradil dvěma ligovými prvenstvími a stal se také jedním z nepopulárnějších fotbalistů, kteří kdy hráli rakouskou ligu. Nejlepší fotbalista Československa 1980 odehrál v reprezentaci 59 zápasů a dal 17 gólů. Dnes je prezidentem druholigového týmu Bohemians 1905.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události