Hokej

Beránek: My jsme šance nedali, Curych ano!

Kapitán hokejové Slavie i přes prohru s Curychem hodnotí vystoupení v Lize mistrů pozitivně. Středeční zápas prý rozhodly zkušenosti.

"Byla to pro nás velká zkušenost a moc krásné zápasy. O to víc pak mrzí, jakým způsobem jsme se s Ligou mistrů rozloučili. Mohli jsme to odehrát daleko důstojněji," řekl Beránek. V boji o semifinále hrály velkou roli nervy a zkušenosti, což zkušený hráč potvrdil. "Myslím, že to Švýcaři sehráli chytře. Ve druhé třetině Curch skvěle bránil a my jsme z velkého tlaku nedokázali skórovat. Naopak soupeř ve třetí části proměnil všechny své šance," zhodnotil Beránek.

S pohárovým utkáním už sedm zápasů bez výhry

Slavii se v poslední době nedaří. V lize je bez výhry už šest zápasů, pokud připočteme středeční Ligu mistrů, jsme na čísle sedm. Utkání proti Curychu ukázalo, že Pražané nejsou v ideálním rozpoležení. "Nevím, jestli se to dá nazvat krizí, protože Curych je trochu jiný mančaft, než týmy z naší ligy," řekl Beránek. "Soupeř hrál velice koncentrovaně, soustředil se na to, aby nedostal druhou branku a to se mu povedlo," uvedl nejzkušenější hráč Slavie.

Poslední krůček nevyšel, finanční prémie se rozplynula

Slavia měla svou skupinu dobře rozehranou, první tři utkání vyhrála a od postupu jí dělil pouze malý krůček. "Neřekl bych, že je to kruté. Zápas byl podobný play off. Prohráli jsme a jdeme z kola ven, tak to prostě je," podotkl slávistický forvard. "Skupina byla hodně vyrovnaná, každý zápas nás stál hodně sil," poznamenal.


Slavia se vyřazením v základní skupině připravila o zajimavé finanční prémie, Beránek však na odměny nekouká. "Určitě jsme po inkasované brance nemysleli na to, že přijdeme o nějaké peníze," zakončil.

Růžička: Liga mistrů je přínos pro hokej

"Zápasy nabídly hodně rychlý hokej, hokej pro fanouška. V letní přípravě mezistátní zápasy nic neukáží, to zkrátka není ono," řekl Růžička, kterému se líbí, že se špičkové kluby potkávají v rozjeté soutěži. "Až teď to ukazuje to pravé, protože se hraje o hodně, včetně vcelku velkých peněz, takže každý klub chce uspět," dodal.


Spekuluje se o tom, jestli má hokejová Liga mistrů budoucnost. K tomuto tématu se ale Růžička nechtěl vyjadřovat. "Já nevím, to je asi spíš otázka pro lidi, kteří to pořádají a platí, to musí vědět oni," podotkl Růžička. Měření sil na této úrovni však evidentně vítá. "Ze sportovní stránky je to obrovský přínos pro evropský hokej a myslím, že soutěž nabízí velice dobré zápasy. I když třeba na některé stadiony nepřijde tolik lidí, tak ty zápasy jsou v televizních přenosech a určitě je sleduje hodně lidí," věřil Růžička.

Brankář Svoboda smutným hrdinou večera

Za stavu 1:1 pustil laciný gól a Slavia za to draze zaplatila. Gólman Adam Svoboda si je svých chyb vědom a nic nezastírá. "Cítím bezmoc, mrzí mě to vůči klukům. Druhý gól jde jasně na můj vrub, je to neomluvitelné. Puk sice trochu zaplachtil, ale já tam měl jít celým tělem. Šel jsem tam ale jenom rukou," sypal si popel na hlavu po utkání Svoboda. "Pak už jim tam padlo, na co sáhli. Celkově si myslím, že jsme byli lepší, ale bohužel jsme nedali góly. Sulander měl výborný den," pochválil hostujícího brankáře."Myslím, že si sám moc dobře uvědomuji chybu, kterou jsem udělal. Ale stalo se, už to nelze vrátit," řekl a na otázku nervozity odpověděl: "Nervózní jsem určitě nebyl. Z čeho také, vždyť to je hokej. Udělal jsem ale ostudu Slavii a celému českému hokeji," nebral si servítky. "Když udělá gólman chybu, tak je to nejvíce vidět. Když hráč nedá prázdnou bránu, lidé se chytnou za hlavu. Když gólman pustí podobný gól, ukážou prstem na něj. Já jsem si ale tohle povolání vybral a musím na to být připravený," nechce se Svoboda za nic schovávat.


Švýcaři během čtyřiceti vteřin pak přidali třetí gól, na zvrat ale bylo stále ještě dost času. Slávisté měli sice tlak, ale za záda brankáře Ariho Sulandera žádná ze střel nepropadla. Po čtvrté brance Curychu bylo po zápase. "Nějaký čas to ve mě asi bude, to je bez debat. V pátek už se ale hraje a jak zapomenout jinak, než hokejem. Zápasů je tolik, že se to snad bude zapomínat snáz," zakončil Svoboda.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události