Hokej

Bouřlivák Avery se omluvil za sprosté urážky

Hokejový rebel a nejnenáviděnější hráč NHL Sean Avery z celku Dallas Stars se omluvil za své prohlášení na adresu svých expřítelkyň.

Ve středu čekal hokejisty Dallasu zápas proti Calgary. Bylo po rozbruslení, když si k sobě kontroverzní hráč svolal novináře a spustil. Jeho prohlášení se absolutně netýkalo blížícího se hokejového zápasu, ale jednalo o zřejmě nevyřešené osobní záležitosti.


Avery označil své expřítelkyně slangovým výrazem, který se dá chápat jako děvky. Narážel na fakt, že jeho "bývalka“ Elisha Cuthbertová momentálně žije s Dionem Phaneufem z Calgary. Po nevhodném představení byl Avery okamžitě suspendován vedením NHL, a to na neurčitou dobu. Ve čtvrtek se Avery má sejít se šéfem celé NHL Gary Bettmanem, až poté se rozhodne o délce trestu.

Podívejte se, co Sean Avery řekl a jak se k jeho extempore postavili jeho spoluhráči.


Hříšník se kaje, ale pozdě bycha honit

"Chtěl bych se upřímně omluvit za své nevhodné poznámky v rozhovoru s novináři před utkáním s Calgary," oznámil Avery ve svém prohlášení před odletem do New Yorku, kde ho čeká pohovor na koberečku u Bettmana. "Nikdy jsem něco podobného neměl říci, uznávám, že to byl úlet. Byl to špatný pokus o vytvoření rozruchu před utkáním," dodal útočník Dallasu. Všichni víte, že se čas od času snažím vyostřovat napětí na ledě i mimo něj, ale rozumím, že nyní jsem přestřelil," uznal chybu Avery, který už v tuto chvíli propásl dva zápasy a další na řadu určitě ještě přijdou.


Když si člověk omluvu přečte, co ho asi napadne. Třeba Averymu ujely nervy a zkrátka chtěl zápas jen vyhecovat a nezvolil nejlepší strategii. Jenže Avery se svou omluvou pokračoval. "Omlouvám se za urážku skvělých fanoušků NHL, jejího komisaře, svých spoluhráčů, realizačního týmu a celého managementu a vlastníků Dallasu." Tato slova už nepůsobí, jakoby je Avery říkal s rukou na srdci, ale spíše to vypadá, že mu někdo tento srdceryvný text připravil. Proto zůstává otázkou, zda myslí Avery svou omluvu opravdu vážně, nebo je to jen manipulace ze strany jeho agentů, kteří chtějí (samozřejmě ku prospěchu hráče), aby Avery v NHL zůstal, hrál a vydělával nemalé peníze.

Zavřel si Avery dveře do Dallasu?

Je to dost možné. Na videu je vidět, že spoluhráči z Averyho nejsou nijak "odvaření", ale spíše se snaží žít s jeho osobou v symbióze. K celé situaci se vyjádřil trenér Dallasu Dave Tippett, který naznačil, že Averyho cesta zpět do kabiny Dallasu rozhodně nebude procházkou růžovým sadem. "Snažím se tady budovat tým, ve kterém se hráči respektují a chovají k sobě úctu. Teď je pro mě ale velice těžké uvěřit, že se Sean vrátí do naší kabiny a všechno bude jako dřiv. To je zkrátka mů osobní pocit," řekl Tipett a dodal. "Mým cílem je vybudovat nejlepší mužstvo a v tuto chvíli bohužel nevím, jestli to v případě návratu Seana bude možné."

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události