Fotbal

Fotbalista při zápase hajloval. Pět zápasů si nezahraje

Fotbalista při zápase hajloval. Pět zápasů si nezahraje
Zdroj: oficiální zdroj

VIDEO: Nacistický pozdrav uprostřed zápasu? Pro belgického fotbalistu Helmondu to není žádný problém.

Ve 21. století vždy překvapí, když nějaká veřejně známá osoba začne na veřejnosti hajlovat. Tentokrát tento nechutný kousek předvedl fotbalista druhé nizozemské ligy Daniel Guijo-Velasco. Záložník Helmondu, kterému momentálně patří v tabulce páté místo, si v druhé nizozemské lize kvůli nacistickému pozdravu pět zápasů nezahraje. Tak zní verdikt vedení nizozemského svazu, které hráčovi vyměřilo větší trest než bývalému hráči Sparty Horváthovi, který podobné gesto předvedl při zápase se Žižkovem.
Jak se vše událo?

K incidentu došlo při páteční remíze 1:1 s Roosendaalem, kdy Guijo-Velasco dvakrát zahajloval před soupeřem Melse van Drielem. "Choval se jako Něměc," utrousil na adresu soupeře hajlující fotbalista. Co ho k extrémnímu jednání vyprovokovalo, nesdělil, ale v rozhovoru po zápase svaloval vinu na styl chůze soupeře, což nikoho opravdu nepřesvědčilo o nezbytnosti jeho jednání. Rozhodčího Velascova gesta nechala zcela klidným a ani fotbalistu nijak nenapomenul.


Klub se podle agentury AP proti trestu odvolávat nebude a sám Guija-Velasca distancoval na jeden zápas.

I Horváth hajloval

Pro podobný případ, jako se stal v Nizozemsku, nemusíme chodit daleko. Hajloval totiž i Pavel Horváth, který v minulé sezoně oblékal rudý dres pražské Sparty. Při zápase na Žižkově, kde sparťanští fanoušci přehnaně bouřili, se jal uklidňovat situaci právě zdviženou pravicí. Nakonec se ale musel uklidnit on sám, neboť ČMFS tvořivému záložníkovi napařila pokutu 200 tisíc korun.

Di Canio obdivuje Mussoliniho

Hráč Lazia Řím Poblo Di Canio je nejznámějším fotbalovým fašistou v Itálii. Se zdviženou pravicí a zaťatými zuby zdravil útočník své fanoušky během zápasů italské nejvyšší fotbalové soutěže. Jeho kontroverzní pozdrav, ale přerostl hranice fotbalu a stal se hojně diskutovaným tématem. Canio se vždy hájil tím, že obdivuje pořádek a celkovou situaci, která panovala za Mussoliniho vlády.Di Canio se dočkal pochvaly z úst vnučky fašistického vůdce Benita Mussoliniho. "Krásný římský pozdrav, udělal mi velkou radost. Měla bych mu poslat děkovný dopis," prohlásila Alessandra Mussoliniová, která se angažuje v politice jako představitelka extrémní pravice.

Zdroj: oficiální zdroj
hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události