Fotbal

Kdo z rodiny Jarolímů bude mít chudého Ježíška?

Fotbalisty Slavie Praha dnes čeká existenční zápas v Poháru UEFA. Ve vyprodaném Edenu přivítají pátý tým Bundesligy Hamburk.

"Situace je taková, že hrajeme o všechno. Hrajeme v domácím prostředí a doufáme, že to Hamburku znesnadní práci. Oni budou chtít odčinit zaváhání ze zápasu proti Ajaxu. My na druhou stranu po dvou zaváháních vyhrát taky musíme,“ prozradil Karel Jarolím zítřejší jednoduchý cíl, ke kterému vede jediná cesta.


"Maximální nasazení všech hráčů a týmový duch. My se te musíme koncentrovat jen na tato dvě utkání a věřím, že uděláme všechno pro to, abychom v tom čtvrtečním uspěli,“ dodává bojově.

Slávistické čekání na Godota

K tomu, aby se to Slavii podařilo, bude muset vstřelit gól, což pro ni byl v předchozích pohárových zápasech v podstatě neřešitelný úkol. "Žádné prémie za vstřelený gól zatím vypsány nebyly,“ reagoval Jarolím na otázku novinářů. "Tohle se pořád omílá dokola, to samo už je dostatečná motivace. Chceme vyhrát a to bez vstřeleného gólu nepůjde.“


Zatímco Slavia řeší problém s ofenzivou, tak jejich německý soupeř má opačný problém. Za skvostnými střelci Oličem, Petričem, Guerrerem a Trochovským výrazně pokulhává hamburská obrana. Klub z přístavního města vstřelil v patnácti kolech 23 gólů a stejný počet branek inkasoval. "To by mohl být slabší článek soupeře a zkušený brankář Rost se také nevyhnul v poslední době chybám," uvedl Jarolím, který nicméně upozornil na to, že nějaké bezhlavé útočení od Slavie diváci čekat nemohou.


"Rozhodně se nemůžeme pustit střemhlav dopředu, ale musíme být aktivní. Ajax ukázal, co by mělo na Hamburk platit - směrem dopředu být hodně aktivní a využít každou příležitost k rychlému přechodu do útoku," uvědomuje si Jarolím.

Otec Jarolím: Jestli bude David zlobit, tak na Vánoce nic nedostane

Na pozadí důležitého zápasu se odehrává rodinný souboj klanu Jarolímů. V čele Slavie stojí lodivod Karel Jarolím, který ve svém kadru vede synovce Marka. Na opačné straně září jeden z nejlépe hodnocených bundesligových hráčů David Jarolím, který může v případě výhry svého týmu čekat chudého Ježíška.


"Jestli by měl David dostat něco k Vánocům, pokud tady Hamburk vyhraje? Já myslím úplně opačně. Pokud tady nevyhrají, pak David určitě něco dostane,“ řekl rozesmátý otec Karel. "Tak to bylo nadneseně. Takový je fotbal. Někdo z nás prostě nepostoupí, což by se nemělo odrazit na tom, jaké budou Vánoce. Člověk by měl oddělit soukromé věci od práce,“ komentoval vážně otcův výrok syn David.


"No někdo z rodiny bude po zápase určitě spokojen. Lukáš by třeba přál Davidovi, aby dal gól, ale aby zároveň vyhrála Slavia. Maminka Jarolímová bude fandit synáčkovi, sestra to má asi podobné jako Lukáš,“ prozradil při předzápasové tiskové konferenci dobře naladěný slávistický kouč. Jestli bude mít důvod ke vtipkování i na té pozápasové, to se dozvíme už za pár hodin.

Předpokládané sestavy:

Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, Tavares, M. Jarolím, Švento - Necid, Šmicer.
Hamburk: Rost - Boateng, Reinhardt, Mathijsen, Aogo - Trochowski, Alex Silva, D. Jarolím, Guerrero - Olič, Petrič.

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události