Fotbal

Gallas: Cítím se ponížený a chci z Arsenalu pryč

Fotbalista William Gallas se svěřil rodině, že chce v lednu odejít z Arsenalu do AC Milán. Informaci přinesl deník The Sun. Kouč Wenger si to nepřeje.

Gallas prožívá těžké období. Nejdříve veřejně pomluvil spoluhráče a okamžitě přišel o kapitánskou pásku. Pak se v tisku znovu otevřela dřívější kauza, která popisovala to, jak si Gallas vymohl odchod z Chelsea. Údajně vyhrožoval trenéru José Mourinhovi, že pokud ho nepustí do Arsenalu, tak si bude úmyslně dávat vlastní góly. Teď chce z Arsenalu odejít.


"Cítím se totálně ponížený a chci z Arsenalu přestoupit do AC Milán,“ řekl prý jednatřicetiletý Gallas svým přátelům v reakci na to, že už není kapitánem klubu.

Gallas je v kabině jako kůl v plotě


V kabině Arsenalu to Gallas v současnosti nemá úplně jednoduché – spoluhráčům se odmítl za své výroky omluvit, i když to po něm vysloveně chtěl i trenér Arsene Wenger. Nikdo z hráčů Arsenalu se s francouzským fotbalistů nebaví déle, než je nezbytně nutné. Když Gunners dvěma góly o víkendu srazili vedoucí Chelsea, Gallas se s ostatními po zápase ani neradoval z výhry. Jako by se mužstvo Arsenalu skládalo z deseti hráčů a Williama Gallase.


Vymůže si Gallas přestup dalšími výhrůžkami?


Gallas nechce čekat až do léta, rád by odešel už v lednovém přestupním termínu. O jeho služby už dříve projevil zájem AC Milán. Problém je ale v tom, že má v Arsenalu stále smlouvu a pokud ho šéfové nebudou chtít pustit, bude muset Gallas v týmu zůstat. A nebo si případně může dupnout a začít vyhrožovat, že si vstřelí vlastní gól, pokud nebude moci odejít.

Wenger: Chci aby zůstal v Arsenalu

Trenér fotbalistů Arsenalu Londýn Arséne Wenger po všech spekulacích naznačil, že se nechce obránce Williama Gallase v lednu zbavit.


„Mé přání je jasné, samozřejmě chci, aby v Arsenalu zůstal,“ důrazně podotkl Arséne Wenger. „Problém fotbalu posledních let je, že musíte neustále bojovat proti pokusům destabilizovat vás pouhým vyráběním dezinformací,“ přidal už naštvaně Wenger.


„S tím moc bojovat nemůžu, ale mohu prozradit, co v klubu chceme. A to je setrvání Williama v Arsenalu. Je to pro nás hodně důležitý hráč. To, co o něm říkají jiní do médií a snaží se nás vyprovokovat, nemůžu ovlivnit,“ přidal Wenger. „Vždy se rozhoduji svobodně a bez nějakého nátlaku. A konečné rozhodnutí je vždy na mě.“

tn.cz / jed
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události