Fotbal

Svěrkoš přestoupí do Sochaux možná již během pár hodin

Reprezentační útočník Václav Svěrkoš má výrazně nakročeno do Sochaux. Ve francouzském městě dojednává poslední detaily smlouvy.

Možná již jen pár hodin dělí ostravského kanonýra Václava Svěrkoše od přestupu do francouzského Sochaux. Informaci v pátek přinesla agentura Mediafax.

Baník už se s odchodem tahouna smířil

"Vašek si se svým agentem prošel stadion, město i tréninkovou akademii a moc se mu tam líbí,“ zprostředkoval bezprostřední dojmy z městečka poblíž švýcarských hranic tiskový mluvčí Ostravy Igor Bruzl. "Vypadá to, že v lednu do Sochaux opravdu přestoupí,“ přiznal.

Zhruba padesátimilionové odstupné Sochaux potvrdilo i na obědě s představiteli Baníku Ostrava majitelem Tomášem Peterou a předsedou představenstva Tomášem Truchou. „Na naší straně tedy problém není, my s podmínkami souhlasíme,“ podotkl Bruzl.

Část z výdělku za přestup dostane i Svěrkoš

Podle informací Mediafaxu by měl mít Svěrkoš spolu se svým agentem při přestupu do zahraničí podíl 38 procent z přestupové částky. "Něco tam je, ale přesně vám to nepotvrdím. Venca k nám nepřišel za velké peníze a jako jeho vstřícný krok, že zvolil Baník jsme jeho agentovi vyšli vstříc," potvrdil Bruzl.


Svěrkoš po úvodních jednáních odcestoval na hotel, ale francouzský klub chce mít Svěrkošův definitivní souhlas ještě před jeho odletem domů, proto zmíněné "nedostatky“ ve smlouvě urychleně upravil. "A Svěrkoš i s agentem znovu usedli s představiteli Sochaux,“ přidal Bruzl. "Agent s klubem ještě jedná, případně se sejdeme ještě v sobotu, není kam spěchat, stejně podepsat můžu až po prvním lednu," řekl Svěrkoš, který do Ostravy poletí z Francie až v sobotu před polednem.

Svěrkoš se rozloučil s fanoušky

"Cítím, že je čas zase zkusit nějaké angažmá v cizině. Může se stát, že se dohodneme v Sochaux. Nevylučuji ani, že bych v Baníku mohl zůstat, ovšem v tuto chvíli je ta naděje malá. Jsem hrozně rád, že jsem si Baník před rokem a půl vybral, zažil jsem tady díky klukům a především fanouškům skvělé měsíce,“ loučil se ve čtvrtek před odletem do Francie Svěrkoš na oficiálních stránkách klubu.


Sochaux sice momentálně okupuje až předposlední příčku nejvyšší soutěže, ovšem český útočník by se měl stát nejzářivější posilou Sochaux v boji o záchranu. „V útoku hraje výborný turecký reprezentant Erding, ovšem kouč prý chce sázet na dvojici hrotů. Viděl jsem poslední ligový zápas Sochaux a docela mě to navnadilo. Francouzská liga je hodně kvalitní,“ dodal reprezentační forvard.

Český útočník chce smlouvu jen pro první ligu

Tou drobností ve smlouvě, kterou chce Svěrkoš upravit, by podle jeho dřívějších prohlášení měla být klauzule, že v případě sestupu Sochaux do druhé ligy, by byl reprezentační forvard volný.


“Když mi zaručí smlouvu platnou jen pro první ligu, možná bych jejich nabídku vzal,“ přemítal Svěrkoš již po posledním zápase podzimu. “Musím se přece zařídit tak, abych neohrozil svou reprezentační kariéru…“ dodal důvod své podmínky.

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události