Hokej

Hokejista Avery dostal za urážlivé výroky stop na šest zápasů

Avery označil své expřítelkyně slovy, která by se dala přeložit jako děvky a NHL ho za to tvrdě potrestala.

Avery se urážek svých bývalých přítelkyň dopustil před úterním utkáním v Calgary, do kterého nakonec kvůli bleskurychlé reakci vedení NHL vůbec nezasáhl.Hokejový rebel chtěl atmosféru před utkání vyostřit poznámkou na adresu Elishe Cuthbertové, která momentálně žije s obráncem Flames Dionem Phaneufem.

Celou záležitost řešil Avery se šéfem NHL

Útočník Dallasu se ještě před schůzkou s komisařem NHL Gary Bettmanem, která ve čtvrtek trvala přes tři hodiny, v prohlášení za své výroky omluvil s tím, že tentokrát překročil únosnou mez. "Avery vyjádřil lítost nad svými posledními komentáři a uznal, že byly nevhodné," řekl šéf NHL Gary Bettman a dodal. "Za své nevhodné chování a některé výstupy byl už dříve opakovaně varován. Svými excesy pošpinil NHL, proto jsme se rozhodli pro trest v podobě zákazu startu v šesti následujících utkáních."

Další čtyři zápasy bude jen divákem

Jelikož Avery nenastoupil do utkání s Calgary ani proti Dallasu, čekají ho na tribuně ještě čtyři zápasy. "Mám ještě nějaké podmínky, u kterých budu vyžadovat, aby byly splněny, než se Avery vrátí zpět na led," zakončil Bettman, který tvrdí, že NHL vyžaduje od svých hráčů chování na profesionální úrovni.


Na ledě se nyní objeví nejdříve 16. prosince v domácím prostředí s Phoenixem. Je však otázkou, zda si Avery v Dallasu ještě zahraje. Vedení Stars se postavilo za vedení NHL s tím, že podobné výstřelky rozhodně trpět nebude. Podobně smýšlí také hráči Hvězd.

Skandálů v NHL má na triku už několik

Avery se svým chováním nejvíce proslavil v minulé sezoně, kdy byl během prvního kola play-off na válečné stezce s brankářem New Jersey Martinem Brodeurem. Tomu při přesilových hrách tak vehementně bránil pohyby ve výhledu, že vedení NHL ihned přispěchalo se změnou pravidel a něco podobného rezolutně zakázalo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události