Fotbal

Wenger vzpomínal, jak chtěl získat Cristiana Ronalda

Trenér Arsenalu zapátral v paměti a popisoval, jak chtěl kdysi získat Portugalce Cristiana Ronalda.

Ten ale nakonec přestoupil do konkurenčního Manchesteru United, kde zažívá úspěchy na klubové i individuální úrovni. S týmem United získal dvakrát titul v Premier League a v loňské sezoně slavil i úspěch v Lize mistrů. Mimo jiné s Rudými Ďábly vyhrál i FA Cup a ligový pohár.


Devětapadesátiletý Wenger se svěřil, že před více než pěti lety vzal tehdy osmnáctiletého Cristiana Ronalda na trénink, přestup do týmu Kanonýrů se ale neuskutečnil. Sám Ronaldo ve čtvrtek přiznal, že byl k angažmá v Arsenalu velmi blízko. "Tenkrát jsem byl krůček od přestupu," prohlásil Ronaldo.

Rozhodly peníze a dobré vztahy

Na situaci teď reagoval i Wenger. "Měl jsem Ronalda na tréninku. Ukázal jsem mu vše potřebné a dal mu dres, kde bylo jeho jméno. Nakonec byla ale dohoda na klubech, hlavně šlo o přestupovou částku. Šlo o 12,25 milionu liber (asi 365 milionů korun), což se ukázalo, že je hodně. Manchester měl s Lisabonem kontakt díky Carlosu Queirozovi, který hráče znal moc dobře. Oni pak koupili také Andersona a Naniho. To je jako, když jsem já přivedl fotbalisty z Francie, protože je také znám," vysvětloval Wenger.


Arsenal byl paradoxně první, kdo vycházející hvězdičku Cristiana Ronalda viděl na turnaji v Toulonu. "Sledovali jsme ho tam a nakonec jsme z toho turnaje koupili Luise Boa Morteho," vzpomínal Wenger. Čerstvý držitel Zlatého míče nakonec přestoupil v roce 2003 do Manchesteru United.

Ronaldo do Interu Milán? Ale kdepak

V současné době se objevily zprávy, že Ronalda chce portugalský kouč José Mourinho do Interu Mílán. Zkušený trenér to ale popřel. "Je to hezký příběh pro média, ale není to pravda," prohlásil Mourinho.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události