Fotbal

Brankáři Zítkovi operovali kromě kotníku i koleno

Český fotbalový brankář Daniel Zítka z Anderlechtu Brusel má za sebou operaci zraněného kotníku a nyní ho čeká několikaměsíční rekonvalescence.

Třiatřicetiletý český brankář utrpěl zranění minulý pátek na konci utkání belgické ligy v Denderu. V duelu, které Anderlecht vyhrál 2:0, musel po střetu s protihráčem v 88. minutě střídat.

Poranění následkem nekontrolovaného pádu

"Byl tam centr do šestnáctky, šel jsem do souboje s protihráčem a snažil se míč vyboxovat. Jak jsem byl nad ním, tak mě trefil do pusy. Po té ráně jsem padal dozadu, přičemž jsem si zřejmě sám způsobil zranění nohy. Někdo mi říkal, že mi jí snad přisedl spoluhráč, ale řekl bych, že jsem si to přivodil sám. Prostě jsem ztratil rovnováhu a pád jsem nekontroloval," popisoval Zítka okamžik, kdy si kotník poranil.Zlomenina, těžký výron a vyčištěné koleno

Vyšetření ukázalo, že má Zítka zlomenou lýtkovou kost a těžký výron v kotníku. Při ráně od protihráče přišel také o dva zuby. Ty už má od pondělí spravené, nyní byl operován jeho kotník. Zítku čeká čtyřměsíční pauza. "Byl jsem operován. Zatím se necítím moc dobře a čekám, s jakými výsledky doktoři přijdou," uvedl Zítka na svých oficiálních stránkách. Podle deníku Sportwereld se třiatřicetiletý brankář podrobil i menší operaci kolena. "Jenom mi ho vyčistili," dodal Zítka.

Zítkova kariéra

Zítka začal s velkým fotbalem v Havířově, pak působil ve Viktorii Žižkov, Zlíně a Prešově, odkud odešel v roce 1999 do belgického Lokerenu. O tři roky později zamířil do Anderlechtu Brusel, kde působí dosud. Zítka už má na kontě také tři reprezentační starty, ve kterých nedostal ani gól. Naposledy zaskakoval za zraněného Petra Čecha v kvalifikaci na MS 2010 v duelech ve Slovinsku a v San Marinu.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události