Sport

Florbalová reprezentace se chystá na Rusy, chytat bude Rytych

Florbalová reprezentace se chystá na Rusy, chytat bude Rytych
Zdroj: oficiální zdroj

Čeští florbalisté dnes prvním zápasem vstoupí do domácího mistrovství světa. Zatím nemají jasnou gólmanskou jedničku.

V prvním zápase změří čeští pořadatelé světového šampionátu své síly v ostravské ČEZ Aréně s Ruskem. Svěřenci Zdeňka Skružného jsou favority nejen kvůli výhodě domácího prostředí, ale také proto, že se ruský celek před dvěma lety jen s vypětím všech sil zachraňoval mezi elitou. Zápas začíná v 17:10 hod.


Elitní formace si tlak nepřipouští

"Měli bychom to zvládnout. Možná to bude chvíli trápení, ale až dáme první gól, tak myslím, že se rozjedeme," uvedl po sobotním dopoledním tréninku pro agenturu Mediafax člen elitní formace Vojtěch Skalík. Na klubové úrovni hájí Skalík barvy švýcarského celku HC Rychenberg Winterthur.


Ten v první řadě nahradí po boku hvězdného Radima Cepka dalšího zkušeného borce Petra Kožušníka. "Já s Radimem Cepkem hraji i v Rychenbergu. A zjistili jsme, že nám to vyhovuje,“ vysvětlilo šikovné křídlo. A ani tlak, který bude vyvíjen na elitní formaci, si nepřipouští. "Ne, strach z toho nemám. Já se florbalem bavím a myslím, že je fajn, když člověk hraje s radostí.“

Rusové? Parta neznámých se pokusí uspět brejky

O hráčích ruského celku toho domácí reprezentanti mnoho nevědí, outsider tak může alespoň částečně spoléhat na moment překvapení.


"Z ruského týmu znali všichni jen obrovitého Jerofejeva, ale ten už v reprezentaci nehraje. Ale víme, že mají rychlá a šikovná křídla. Jeden z hráčů rád hraje za bránou a umí z toho prostoru dát gól,“ vypočítávala poznatky sobotní gólmanská jednička David Rytych. Dá se předpokládat, že Rusové budou při českém tlaku zlobit především ze smrtících brejků.

Rytych: S Kafkou se respektujeme

Rytych dostal pro první zápas turnaje v brance přednost před reprezentačním navrátilcem Tomášem Kafkou. "Samozřejmě, že lehce nervózní jsem. Je to přece jen úvodní zápas mistrovství. Ale když budeme hrát svoji hru, neměli bychom mít snad s vítězstvím problémy,“ řekl po sobotním tréninku Rytych agentuře Mediafax.


Trenéři hodlají Rytycha s Kafkou v brance v průběhu šampionátu střídat. Podle Rytycha to ale neznamená, že by mezi oběma borci nepanovala dobrá atmosféra. "Myslím, že Tomáš mě respektuje, stejně jako respektuju já jeho. Moc se ale neradíme, já mám svůj styl, který je trošku jiný než ten Tomášův,“ vysvětloval Rytych. Odlišnost obou gólmanů tak rozšiřuje možnosti trenérskému týmu.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události