Fotbal

Kaká rozpoutal v AC Milán brazilskou válku, kouč chválí

Kaká rozpoutal v AC Milán brazilskou válku, kouč chválí
Zdroj: TN.cz

Držitel Zlatého míče za rok 2007 ztratil po příchodu krajana Ronaldinha v AC Milán svou obvyklou pozici. A to se mu vůbec nelíbí.

Byl to klasický obrázek hry AC Milán posledních let. Na hrotu útoku se pohyboval rychlonohý útočník, mocně podporovaný dvojicí ofenzivních záložníků Kaká a Seedorf. Prvně jmenovanému tento herní styl přinesl nejen mnoho týmových úspěchů, ale také nejcennější individuální trofeje. Vítězi Zlatého míče pro nejlepšího fotbalistu působícího v Evropě za rok 2007 se tak logicky nelíbí, že by měl najednou “hrát druhé housle“.

Ronaldinho září, Kaká bledne

Italský gigant po loňské velmi neúspěšné sezoně angažoval vyhasínající hvězdu Ronaldinha ze španělské Barcelony. A další bývalý nejlepší hráč Evropy i světa po příchodu na San Siro pookřál. V nové sezoně nastřílel Brazilec již sedm branek, zahrává standardní situace a těší se velké důvěře trenéra Ancelottiho.

Ronaldinho září, takhle krásně se naposledy trefil v Poháru UEFA:

Kaká měl z příchodu krajana do týmu velkou radost, oba spolu nastupují v záloze brazilské reprezentace. Nyní ale silně věřící fotbalista otočil. "Ronnie zapadl do mužstva velmi dobře a daří se mu. Ale před jeho příchodem jsme hráli určitým stylem řadu let, ten máme zažitý," prohlásil Kaká pro Gazzettu dello Sport.

Kaká: Když je na hřišti, nemám prostor k útočení

Nespokojený hráč poukazuje na to, že se sice Ronaldinhovi daří, ale výsledky týmu již tak oslnivé nejsou. Kaká by si přál návrat starých časů, při nichž byl strůjcem milánské ofenzivy právě on. "Když je na hřišti Ronaldinho, tak nemám k útočení tolik prostoru," řekl rozladěný Kaká. "Chtěl bych prostě hrát blíž útočníkům." Připomínku, že si oba hráči dokážou vyhovět v brazilské reprezentaci, Kaká odpálkoval. "To je sice pravda, ale tam je to úplně něco jiného. Hrajeme jinak než v Itálii."

Ancelotti: Nevidím tady žádný problém

Nedá se předpokládat, že by slova Kaká padla při Ronaldinhově oslnivé formě na úrodnou půdu a trenér na stylu hry něco měnil. Trenér AC Milán, Carlo Ancelotti, hráči odpověděl, že pro něj Kaká stále znamená jeden ze základních článků hry Milána. "Nevidím tady žádný problém," řekl kouč na tiskové konferenci. "Hraje sice možná víc stažený a dává i méně gólů. Beru to tak, že dělá svou práci. A dělá jí dobře, jsem s Kaká v této sezoně úplně spokojený."


Kaká má naopak k úplné spokojenosti daleko, je tedy možné, že bývalá nedotknutelná hvězda klub v zimním, či letním přestupním termínu opustí. O finančně zajímavé nabídky nebude mít vedení AC Milán jistě nouzi.

Beckhama brazilská hvězda vítá

Odchod Kaká by mohlo urychlit blížící se účinkování kapitána anglické reprezentace Davida Beckhama v dresu AC Milán, zatím jen ve formě hostování. Na San Siru jej sice chtějí získat natrvalo, módní ikona se ale hodlá vrátit do mateřského Los Angeles Galaxy, hrajícího americkou soutěž MLS. Milán čeká “Beckhamománie“, díky níž určitě AC vylepší stav své pokladny prodejem suvenýrů.


Konkurence ve středové řadě se tak ještě zvýší, a kdyby se podařilo Beckhama udržet na San Siru nastálo, musela by nějaká nadstandardně placená hvězda zálohy pryč. O tom, že by chtěl odejít sám Kaká, vypovídají až překvapivě vstřícná prohlášení Brazilce na adresu bývalého fotbalisty Manchesteru United a Realu Madrid. "On nám určitě pomůže, dáme s jeho pomocí zase víc gólů," nechal se slyšet Kaká. "Třeba si to v Miláně zamiluje natolik, že u nás zůstane řadu let a ne pouze pár měsíců," dodal.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události