Jágr se po měsíci zase trefil do černého

Český útočník Omsku Jaromír Jágr ukončil v sobotním zápase proti Sevestralu Čerepovec svůj měsíční střelecký půst.

Jágr se prosadil už po 42 vteřinách hry a poslal domácí tým do vedení. Hosté z Čerepovce se ale otřepali, v sedmé minutě srovnali na 1:1 a začínalo se od začátku. Hned za tři minuty ale strhl vedení zpět na stranu Avangardu další český útočník Jakub Klepiš. Po první čtvrtině tak Jestřábi vedli 2:1.

Ve druhé třetině přidal Omsk další dva góly a prakticky bylo po zápase. Čerepovec se již nezmohl na odpor. V poslední části hry ještě navýšil vedení Jestřábů Metljuk a v závěru na konečných 5:2 snížil hostující Piskunov.

Jágr asistoval jednou, Klepiš dvakrát

Kromě přesných tref si oba čeští hráči do statistik i zapsali i asistence. Jágr nahrával jednou, Klepiš dokonce dvakrát. Jágr na sebe upozornil ještě jednou a to když si za jeden z faulů vykoledoval od rozhodčích dvouminutový trest.

Šestatřicetiletý Jágr se v KHL naposledy trefil 31. října shodou okolností právě proti Čerepovci a od té doby neskóroval osm zápasů. Avangard v nich sedmkrát prohrál a v sobotu si připsal teprve druhé vítězství z posledních devíti utkání.

Jágr se dnes po Klepišově přihrávce přiblížil svému nejrychlejšímu gólu v soutěži, v září se trefil už v 31. sekundě.

Výsledeky KHL:

Avangard Omsk - Severstal Čerepovec 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: 1. JÁGR (KLEPIŠ), 10. KLEPIŠ (JÁGR), 26. V. Alexandrov (KLEPIŠ), 34. Vyglazov, 49. Metljuk - 7. J. Alexandrov, 56. Piskunov.

Sibir Novosibirsk - Lokomotiv Jaroslavl 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: 17. Berdnikov, 27. Markelov - 40. a 41. Guskov (u druhé IRGL), 14. VAŠÍČEK.

Barys Astana - SKA Petrohrad 1:4 (1:2, 0:2, 0:0)
Branky: 10. Stoljarov - 18. a 38. Ekman, 19. Makarov, 26. Zjuzin.