Fotbal

VIDEO: Reprezentant Svěrkoš přestupuje do Sochaux

Fotbalový útočník Baníku Ostrava Václav Svěrkoš se na tři a půl roku stane hráčem francouzského FC Sochaux. Informaci přinesly oficiální stránky ostravského klubu.

Na přestupu se v pátek dohodly oba kluby, hráč společně se svým agentem doladili smlouvu až v sobotu. Svěrkoš se ve Francii upsal na tři a půl roku. Částka za přestup je přibližně 50 milionů korun, 38 procent z těchto peněz připadne samotnému hráči a jeho agentovi.

Čtvrté zahraniční angažmá

Zástupci Baníku dorazili do Sochaux ve čtvrtek večer. "První dojem jsem měl hodně dobrý, bylo vidět, že mě klub opravdu chce. Všichni byli milí a vstřícní,“ uvedl útočník Václav Svěrkoš, který přestoupil do svého čtvrtého zahraničního klubu. Po Borussii Mönchengladbach, Herthě Berlín a Austrii Vídeň si tak vyzkouší i francouzskou ligu.

Dohodli se v pátek, vše doladili v sobotu

K jednání se v pátek sešli nejdřív zástupci obou klubů. "To, o čem jsme se bavili na dálku, platilo i ve Francii. Dospěli jsme brzy k dohodě, takže po 1. lednu jsme za Baník připraveni podepsat kontrakt. Poděkoval bych i Vaškovi za to, co pro nás udělal, a věřím, že jeho kariéra půjde dál nahoru,“ řekl zástupce majitele klubu Tomáš Petera.


Reprezentační útočník si prohlédl celé město, stadion i blízké okolí. "Od počátku jsem měl ze všeho příjemný pocit. Stadion není obrovský, tak pro dvacet tisíc lidí, ovšem o hráče je tu postaráno skvěle. Skutečně bych těžko hledal něco, co by se mi nezdálo,“ hlásil Václav Svěrkoš.

Sochaux má i svou fotbalovou akademii

Možná nejvíc na něj zapůsobila fotbalová akademie, ve které klub nedaleko švýcarských hranic vychovává své talenty. "Je to nádherný komplex se šesti perfektními hřišti. V jednom areálu jsou i škola a internát, mladí fotbalisté nemusejí opustit areál a mohou se věnovat jen fotbalu,“ tvrdil král ligových střelců minulé sezóny.

V lize Sochaux tápe

Jediná věc, která Svěrkoše trápí, je nelichotivá bilance francouzského týmu. Po 16 zápasech je na předposledním 19. místě s 11 body. "Je to jediná vada, jenže vše, co jsem tady viděl, jasně ukazuje, že Sochaux je zdravý klub, který se zase dostane nahoru,“ dodal.

Svěrkoš poděkoval celému Baníku

Kontrakt bude platit tři a půl roku, je v něm obsažena i klauzule podmínek odchodu v případě, že by Sochaux sestoupilo do druhé ligy. „Ale pevně věřím, že se to nestane. Chtěl bych poděkovat klukům v Baníku, že mi k tomu angažmá pomohli, vedení, že mě do ničeho netlačilo, a hlavně fanouškům, kteří mě podrželi v době, kdy jsem se vrátil z Německa a byl dole. Přišel čas na změnu, Baník je ale jen jeden,“ uzavřel Václav Svěrkoš.


Útočník se vrátil v sobotu do Ostravy, kontrakt ve Francii může totiž podepsat až po 1. lednu 2009.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události