Fotbal

Když se fotbalisté modlí k rozhodčímu. Nejvtipnější "simulace"

Je to nešvar fotbalových hřišť, který by si mnozí přáli vymýtit. Někdy ale pokusy vymodlit si odpískání faulu dokážou opravdu pobavit.

Kolumbijský fotbalista Acuňa se stal přes noc slavným. Ne však kvůli nečekaným kličkám, technickým finesám nebo snad střeleckým dispozicím. Celý svět totiž oblétly obrázky ze zápasu jeho Junioru Barranquilla proti Américe Cali, v němž si Acuňa vykoledoval penaltu přes to, že v momentě jeho pádu okolo něj v okruhu několika metrů nikdo jiný nebyl. 

“Faul“ neviditelného hráče ale s naprostou jistotou odhalil hlavní rozhodčí, který ukázal nekompromisně na značku pokutového kopu. Junior se díky penaltě ujal vedení, v utkání ale spravedlivě nezvítězil, Américe se podařilo vyrovnat na konečných 1:1.

Gilardino simulant a házenkář

Vyhlášeným “padavkou“ je italský reprezentační útočník Alberto Gilardino. Mistr světa z roku 2006 přestoupil v létě z AC Milán do Fiorentiny a už na sebe opět strhl negativní pozornost.

Zatímco v Miláně byl vyhlášeným “filmařem“, který padal k zemi když se jen mírně zvedl vítr, v dresu fialek na sebe zase upozornil gólem dosaženým rukou, za nějž dostal od vedení ligy dvouzápasový distanc. 


Nejlepší fotbalista Evropy není žádný ochotník

Svými hereckými výkony několikrát upoutal i hvězdný Cristiano Ronaldo. Portugalský ofenzivní záložník i tímto způsobem dokazuje svou fotbalovou všestrannost, za níž získal v tomto týdnu odměnu v podobě ceny pro nejlepšího hráče působícího na evropském kontinentu. Díky svému vzhledu a vystupování je ale daleko oblíbenější u žen než u mužů. 

Z českých hráčů je s nafilmovanými pády nejčastěji spojován reprezentační kanonýr Milan Baroš. Fotbalista, který v současnosti opět nastartoval kariéru v tureckém Galatasaray, neblaze proslul také kvůli údajnému rasistickému zesměšňování soupeře ve francouzské lize, nebo svými rychlostními rekordy ve svém Ferrari. V české lize si rozhodčí nejvíce šuškají o hereckých etudách Petra Švancary. “žižkovský Mercedes“ od tohoto nešvaru v posledních letech upouští, svůj obraz v očích arbitrů však mění jen těžko.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události