Sport

Češi si na úvod florbalového MS zastříleli proti Rusku

Česká florbalová reprezentace porazila před domácím publikem v ostravské ČEZ Aréně Rusko 8:1.

Češi ve svém prvním vystoupení na domácím mistrovství světa potvrdili roli favorita. Rusko se totiž před dvěma lety jen s vypětím všech sil zachránilo mezi elitou a v sobotu bylo pro výběr Zdeňka Skružného podle výsledku snadným soustem.


Zdání ale může trochu klamat. Houževnatí Rusové totiž v prvních dvou třetinách favoritovi stačili. V závěrečném dějství ale Češi zlomili odpor a proměnili zápas v jednoznačnou záležitost. Utkání poodhalilo, že by domácí výběr mohl mít problémy zejména v defenzivě, která se skládá ze starších a tedy o něco pomalejších hráčů. Proti Rusku několikrát obránce zachránil výborný brankář David Rytych.

Zkušení Kožušník s Cepkem váleli

V českých barvách řádilo především duo Kožušník - Cepek. Prvně jmenovaný zaznamenal na mistrovství světa 13 bodů a byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Proti Rusku si připsal tři branky a stejný počet asistencí. Nejznámější český florbalista Radim Cepek sice na začátku zápasu neproměnil trestné střílení, přesto stihl dvakrát skórovat a na stejný počet branek přihrát.

Trenérovi běhal mráz po zádech

Hráči si užívali výborné atmosféry v ostravské ČEZ Aréně, kde více než pět tisíc diváků vytrvale hnalo Skružného družinu dopředu. "Běhal mi mráz po zádech," přiznal kouč českého výběru.


V dalším zápase čeká jeho svěřence v neděli soupeř nejtěžší, tedy úřadující mistři světa ze Švédska. Ti si v sobotní premiéře snadno poradili s Itálií v hrozivém poměru 18:0.

Česká republika - Rusko 8:1 (2:0, 2:1, 4:0)

Branky a nahrávky: 6. Folta (Kožušník), 15. Kožušník (Folta), 25. Cepek (Kožušník), 38. Kožušník (Jakůbek), 44. Skalík (Cepek), 51. Folta (Richter), 55. Cepek (Kožušník), 57. Kožušník (Cepek) - 22. Družininskij (Jurijev). Rozhodčí: Alakare, Vilkki (oba Fin.). Vyloučení: 0:4. Využití: 3:0. Diváci: 5108.
Česká republika: Rytych - Garčar, Jakůbek, Chrápek, Trnavský (21. Brus), Nesměrák, Folta - Kožušník, Cepek, Skalík - Sikora, Ostřanský, Zálesný - Sladký (44. Fojta), Novotný, Richter. Trenéři: Zdeněk Skružný, David Zlatník a Pasi Tilander.
Rusko: Pronjakov - Golculjak, Bykov, Uglanov, Garevskych, Nikolajev, Karkumbajev - Azov, Maslov, Semjonov - Družininskij, Ťjapkov, Taldonov - Zavěrtyšev, Jurijev, Lapov. Trenéři: Sergej Taldonov a Michail Ragulin.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události