Fotbal

Slávista Toleski kritizuje trenéra Makedonie

Goce Toleski, útočník fotbalové Slavie, se pustil do kritiky trenéra Makedonie Srečka Katance za to, že ho nebere do reprezentace.

Jednatřicetiletý Toleski v makedonském národním týmu nedostává šanci od té doby, co se reprezentace nekvalifikovala na letošní mistrovství Evropy. V nově rozehrané kvalifikaci mistrovství světa 2010 zatím nenastoupil. V ní se Katancovým svěřencům moc nedaří. Sice porazili Skotsko, ale pak prohráli s Nizozemskem i na Islandu. V přátelském utkání navíc naposledy nestačili na Černou Horu. Toleski si nebral vůči Katancovi servítky. "Udělal by nejlépe, kdyby se zamyslel nad svou prací a neházel všechnu vinu na hráče," uvedl.

Střelec chce zase hájit národní barvy

Toleski by se rád do národního týmu vrátil. V této sezoně nastoupil v dresu Slavie k osmi ligovým zápasům a dal tři góly. "Milý pane trenére, já hraju ve velkém klubu se skvělým koučem a každý den vidím, jaké je to být opravdovým profesionálem. Když ale porovnám tuto profesionalitu s vaší prací, moc společného v tom nevidím," pokračoval Toleski v kritice.

Amatérismum trenéra Katance

"Například jste říkal, že jste nikdy neviděl videonahrávku se zápasy soupeře a že vás rivalové nezajímají. To je neuvěřitelné. Jak pak děláte taktiku na zápas? My se ve Slavii díváme na video dvakrát týdně a dělá se to i v jiných velkých klubech. Vím to, protože jsem se o tom bavil s Vladimírem Šmicrem, který má bohaté zkušenosti a vyhrál i Ligu mistrů. Naši asistenti trenéra soupeře dobře sledují a pomáhají s taktikou," vysvětloval své postřehy zkušený útočník.

Nikdo ani nevěděl, kde má při standardní situaci stát

Toleski si také vzpomněl na Katancovy praktiky, když ještě v národním týmu hrál. "Když jste mě jednou povolal do reprezentace, viděl jsem, jaký typ tréninku upřednostňujete - za tři rohy se kope penalta. Myslím, že si ty tréninky v Ohridu pamatujete také. Já tedy nezapomenu nikdy. Viděl jsem, jak jsme se připravovali na zápasy proti Rusku a Estonsku, když jste nám zapomněl říct o tom, kde kdo má být při rozích a přímých kopech. A dobře si určitě vzpomínáte, že jsme právě z takové situace dostali první gól a jednání našich hráčů bylo v tu chvíli chaotické," dodal Toleski.


Makedonie pokračuje v kvalifikaci MS 1. dubna příštího roku na půdě Nizozemska v amsterdamské Aréně a Toleski zřejmě bude v nominaci po takových slovech chybět. Slávistický útočník se však na tento stadion podívá už za dva týdny při utkání Poháru UEFA proti Ajaxu. Za Makedonii odehrál Toleski celkem osmnáct zápasů, v nichž dal jednu branku.

jpz, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události