Sport

Nejlépe vydělávající boxer padl k zemi a už se možná nezvedne

V ostře sledovaném boxerském duelu porazil filipínský národní hrdina Manny Pacquiao legendárního Oscara De La Hoyu.

De La Hoya je desetinásobným mistrem světa, ale v noci na neděli mu filipínský soupeř v ostře sledovaném exhibičním souboji v Las Vegas mnoho šancí nedal. Pohyblivější Pacquiao tlačil svého zkušenějšího soupeře od prvního kola a v osmém mohl po technickém k.o. zvednout ruce nad hlavu ve vítězném gestu.

De La Hoya: Už na to nemám

"Cítil jsem se prázdný, bez síly. Snažil jsem se jít dopředu, ale soupeřova rychlost mě nepustila k ničemu, " přiznal po zápase De La Hoya, jemuž 6. porážka ve 45. duelu v profesionálním ringu možná uspíší konec bohaté kariéry.

Ty lepší momenty z kariéry Oscara De La Hoyi si můžete prohlédnout na videu:

"Jsem v pořádku, jenom už na to nemám. Srdce by stále chtělo bojovat, ale když už tělo nefunguje podle mých potřeb, musím rozumně zvážit své další kroky," řekl skleslý šampion svému bývalému trenérovi Freddiemu Roachovi, jenž nyní připravuje Pacquiaa.

Gratulace od prezidentky: Jste hrdina

Filipínec po vítězství zažíval nejlepší chvíle v kariéře a na dálku pozdravil i početný dav příznivců ve své domovině: "Jsem šťastný, že jsem mohl vybojovat toto vítězství pro svou zemi."

Jeho triumf tradičně vyvolal na Filipínách velkou euforii. Ulice metropole Manily se v době zápasu vylidnily, lidé sledovali box v barech, kinosálech i na sportovních stadionech. "Jste hrdina," uvedla v gratulaci boxerovi prezidentka Gloria Macapagalová-Arroyová.

Oba boxeři si vyměnili komplimenty

De La Hoya teprve podruhé v kariéře prohrál v zápase před limitem. Porážku však přijal a ihned šel soupeři pogratulovat. "Jsi pořád můj idol," řekl mu Pacquiao. "Ne, ty jsi můj," odvětil nejlépe vydělávající boxer všech dob, který si vysloužil přezdívku Zlatý chlapec. De La Hoya, jehož kariéru odstartovala zlatá medaile na olympijských hrách v Barceloně, i přes porážku inkasoval 20 milionů dolarů. Vítězný Pacquiao o devět méně.

V jedné z reklam na zápas si De La Hoya zahrál na legendární filmovou postavu Rockyho. Podívejte se na video:

I když v zápase nešlo o žádný mistrovský titul, budil obrovský zájem. Vstupenky do Grand Garden Areny hotelu MGM byly vyprodány za dvě hodiny, takže organizátoři k původním 18 000 míst přidali ještě 500 sedadel. Zápas vynesl sto milionů dolarů, čímž se zařadil na druhé místo v historii boxu. Ještě o 20 milionů více vydělal loňský zápas, v němž De La Hoya prohrál s další legendou Floydem Mayweatherem Juniorem.

Podívejte se na trailer k tomuto ostře sledovanému zápasu.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události