Tenis

Berdych chce být zdravý a mít lepší sezonu

Berdych chce být zdravý a mít lepší sezonu
Zdroj: Mediafax

Český tenista Tomáš Berdych sice neprožil nejpovedenější sezonu, přesto počtvrté za sebou získal Zlatého kanára pro největší tuzemskou tenisovou osobnost.

Po výměně trenéra by třiadvacetiletý hráč chtěl v příštím roce opět proniknout do elitní desítky žebříčku ATP.

Jediný letošní úspěch přišel v Tokiu

Loni v srpnu dosáhl Berdych v žebříčku svého maxima. U jeho jména svítila číslice devět. Na konci tohoto roku je o 11 příček horší. "Nebyla to optimální sezona. Přišlo zranění, doba návratu, nezdary a potom zase cesta nahoru a turnajové vítězství v Tokiu," připomněl největší letošní úspěch.

Zraněný kotník ho vykolejil

Berdych měl v této sezoně smůlu. Ve čtvrtfinále Davisova poháru v Moskvě proti domácímu Rusku si v duelu s Davyděnkem poranil kotník a český tým kvůli tomu přišel o naději na postup. Sám tenista se pak musel z komplikací vzpamatovávat a po měsíční pauze nebyl v optimální formě. "Už jsem v přípravě na další sezonu, takže bych se ke zranění nechtěl vracet. Ale měl bych se z toho poučit, abych se s tím příště lépe vypořádal," pravil český tenista.

Až v září začal zase předvádět dobrý tenis

Následoval pád v žebříčku a čekání na výraznější úspěch. Ten se dostavil v září v Tokiu, kde připomněl, že na světovou špičku stále má. Ve finále zdolal Argentince Del Potra. Kromě něj si v Japonsku poradil s Robredem a Roddickem. "Šlo o úspěch na slušně obsazeném turnaji. Utvrdil jsem se, že mám na to opět se přiblížit k elitní desítce. A při tvrdé dřině by to mohlo být ještě lepší," věří rodák z Valašského Meziříčí.

Nové koště dobře mete, aneb snad pomůže nový trenér

K návratu mezi absolutní světovou elitu by mu měl pomoci nový trenér. Dlouholetého kouče Jaroslava Navrátila vystřídal výrazně mladší Tomáš Krupa, který spolupracoval s českou dvojkou Radkem Štěpánkem. Daviscupový kapitán Navrátil se stal šéftrenérem v TK Agrofert Prostějov. "Tomáš Krupa má obrovské zkušenosti, spolupráce asi bude vypadat trošku jinak. Ale její výsledky se podle mě nedostaví po měsíci, spíš po delší době. Teď jsme spolu pár dní a jsem velmi spokojený. Dal mi nový impulz," poznamenal Berdych.

Světová desítka je jeho cílem

Už má za sebou kondiční soustředění na Slovensku v Tatrách, kde byl i se svou přítelkyní a tenistkou Lucií Šafářovou. Od pondělí se věnuje také tenisu. Jeho prvním vystoupením v nové sezoně bude turnaj v Brisbane. Oproti zvyklostem vynechá Hopmanův pohár. "V příštím roce chci hlavně zůstat zdravý a kdyby se mi povedlo zakončit sezonu v elitní desítce, bylo by to super," přál si nejlepší český hráč.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události